Rozjeté Pardubice klopýtly doma se Vsetínem

PARDUBICE

Jen těžko hledali hokejisté Pardubic recept na bojovné Valachy, kteří soustředěným výkonem rozleptávali útočnou sílu Východočechů. Dvěma údery v rozmezí tří minut otočili v průběhu druhé třetiny skóre, jež v nastaveném čase proměnil ve vítězství Ambruz. VÝSLEDKY EXTRALIGY UVNITŘ ČLÁNKU

Hokejisté Pardubic podlehli v prodloužení Vsetínu.

Největší oporou Vsetína byl gólman Biegl s 28 úspěšnými zásahy. Valaši na pardubickém ledě začali aktivně, rychle bruslili a ničili domácí kombinaci v samém zárodku.

Hra se odehrávala ve středním pásmu, s minimem šancí na obou stranách. Východočeši zvýšili důraz při první přesilovce, gólu se ale dočkali až při návratu Ambruze z trestné lavice. Pardubice tato branka povzbudila k většímu tlaku, narážely však na pozornou obranu v čele s gólmanem Bieglem.

Hosté od poloviny utkání vycítili svoji šanci a vsadili na brejkové situace. V 31. min. domácí nejprve šanci Ambruze nebrali vážně, ale spolupráce Válka se Sochorem již vedla k srovnání skóre. Zaskočení domácí chybovali v početní výhodě, což Hudec trestal gólem při samostatném nájezdu.

V závěrečné dvacetiminutovce se Pardubice vzepjaly k náporu, trápení v koncovce však pokračovalo a herní projev se postupně měnil v křeč. Tutovka P. Sýkory při nájezdu zůstala nevyužita, prodloužení vydřel pro domácí aktivní Průcha. V nastaveném čase o překvapivém vítězství Vsetína rozhodl Ambruz.

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Vstoupili jsme do utkání kombinační hrou, zklamali jsme ale v koncovce. Vsetín hrál dobře aktivně ve středním pásmu, jen těžko jsme jej přečíslovali."

Zdislav Tabara, trenér Vsetína: "Sehráli jsme vynikající zápas díky bojovnosti a nasazení. Přesvědčili jsme se, že se dá hrát s každým, i při takové síle, jakou mají Pardubice."

Pardubice vs. Vsetín 2:3 pp
Třetiny: 1:0, 0:2, 1:0 - 0:1. Branky a nahrávky: 12. Razingar (M. Sýkora), 59. Průcha (Mrázek, Dopita) - 35. Sochor (Valko), 37. Hudec, 65. Ambruz. Rozhodčí: Mikula - Kareš, Bláha. Vyloučení: 4:6, navíc Biegl (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7162.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský, Zábranský - Razingar, T. Blažek, Lubina - P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký - Dopita, Mrázek, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha a Seidl.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Němec, Luža, J. Polák, Vyrůbalík, Kuboš - Hudec, Vak, Ambruz - Dubec, Štraub, Demel - Vampola, R. Hruška, Selingr - Sochor, Valko. Trenéři: Režnar a Tabara.