Slavia opět sbírala body

Marek Burkert

Slávisté si připsali v utkání s Karlovými Vary druhou výhru v řadě, ale předvedli podobně jako jejich sok nezáživný hokej plný zkažených přihrávek. Západočeši nepotvrdili pověst, která je předcházela na kluzištích soupeřů. V útoku byli nedůrazní a šance si vytvářeli jen po chybách Pražanů.

Z neurovnané první třetiny tak zaujala jen akce ze čtvrté minuty, kdy Droppa vysunul Hrušku, jenž příklepem napálil puk do horního růžku Pejcharovy branky.

Hosté pak mohli využít slávistických minel, jenže Kolaříkovu hrubku trestuhodně promarnili. Fanoušci se přišli podívat především na obránce Kadlece, který ani na kempu Floridy neztratil přehled a pověstný klid v krizových situacích.

V domácím táboře zavládla pohoda po druhém gólu Čermáka a ukázkovém bodyčeku Graňáka na Kumstáta. Ve třetí dvacetiminutovce ale v přesilovce snížil Netík a Západočeši začali kousat. Klepiš však brzy odpověděl ránou do tyče, a definitivu tří bodů dal Slavii lob Kadlece od modré.

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Důležité bylo, že jsme se chytli před domácími diváky. Kadlec podal vynikající výkon, zklidnil hru zejména na rozehrávce."

Miloslav Hořava, trenér Karlových Varů: "Slavia hrála dobře, my naopak podali nejhorší výkon ze všech utkání venku."

Slavia vs. Karlovy Vary 3:1
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. Branky a nahrávky: 4. D. Hruška (Droppa), 27. Čermák, 53. P. Kadlec - 47. Netík (F. Ptáček, Pavliš). Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 2521.
Slavia: Málek - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Droppa, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Čermák, Antoš, Šaffer - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Gron, Klepiš, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
K. Vary: Pejchar - Bauer, Rodin, F. Ptáček, Galvas, Vantroba, Krajíček - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - Petr Kumstát, Tvrdík, Bednařík - Netík, Pavliš, Kraus - V. Polák, Bacul, Košťál. Trenéři: Hořava, Rulík.