Litvínov má další cenný skalp

LITVÍNOV

Severočeši navázali na bojovný výkon z minulého zápasu na Spartě a připsali si další cennou výhru, o níž na začátku třetí třetiny rozhodl útočník Kubinčák. Hosté šli do vedení zásluhou Janků už po 28 sekundách hry. O minutu později ale L. Havel v přesilovce vyrovnal a skóre na stranu Litvínova strhl při další početní výhodě Balázs.

Hned v úvodu prostřední části skončila v Lakosilově síti Martincova pohotová střela. Ale domácí si dvoubrankový náskok dlouho nevychutnali. Oceláři zvýšili tempo a jejich snahu korunoval Pavelek dvěma góly v rozmezí 144 sekund.

Závěrečné dějství přineslo rozhodnutí z hole Kubinčáka. Hostům už nepomohla ani power-play, o kterou se ale minutu a půl před koncem sami připravili po vyloučení Polanského.

Pavel Hynek, asistent trenéra Litvínova: "Za stavu 3:1 jsme pustili soupeře zpátky do zápasu. Poté jsme ale dokázali vydřít tři body. Přálo nám i sportovní štěstí."

Pavel Marek, trenér Třince: "Propadli jsme v přesilovkách, při nichž jsme si nedokázali vytvořit tlak. Rozhodující gól jsme pak inkasovali po osudové hrubce ve středním pásmu. Navíc nás mrzí zranění Pletky, který má naražená záda."

Litvínov vs. Třinec 4:3
Třetiny: 2:1, 1:2, 1:0. Branky a nahrávky: 2. L. Havel (Ťupa, Prorok), 15. Balázs (Rolínek, Žemlička), 21. T. Martinec (Gombár, Kroupa), 43. Kubinčák (Říha) - 1. Janků (Jančařík), 30. Pavelek (Skořepa, Janků), 33. Pavelek (Janků, Skořepa). Rozhodčí: Kolísek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 3450.
Litvínov: Pinc - Martínek, Hranáč, Poživil, Kroupa, Bombic, Ťupa, Rebolj, Klobouček - Balázs, Rolínek, Žemlička - Trávníček, T. Martinec, Gombár - L. Havel, V. Hübl, Prorok - Kašpar, Říha, Kubinčák. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.
Třinec: Lakosil - Hunkes, Žabka, Houdek, Jančařík, Jan Kudrna, F. Štefanka, R. Procházka - Zadina, Melenovský, Pletka - Janků, Skořepa, Pavelek - Polončič, Vítek, Meluzín - Bordowski, Polanský, od 41. navíc Zbořil. Trenéři: Marek a Mach.