Hokejisté Vítkovic na turnaji ve Švýcarsku porazili 3:2 Davos

HERISAU

Hokejisté Vítkovic vstoupili do mezinárodního turnaje Trojka energy ve švýcarském Herisau vítězstvím 3:2 nad Davosem. Ostravský celek se švýcarským mistrem rychle prohrával 0:2, ale v závěru přebral iniciativu a čtyři minuty před koncem gólem Szturce v přesilovce strhl výhru na svou stranu.

Radost hokejistů Vítkovic

Vítkovicím utekl úvod utkání. Poprvé kapitulovaly už v šestnácté vteřině, v sedmé minutě byl ve vyprodané hale v Herisau stav 0:2. Necelé čtyři tisícovky diváků pak ale viděly velký obrat. Naději vykřesal na konci druhé třetiny Szturc, Ujčík v 48. minutě vyrovnal a převahu Vítkovic zúročil vítěznou trefou znovu Szturc.

Vítkovičtí tak nakročili směrem k účasti v nedělním finále. V sobotu se ještě střetnou s německým Ingolstadtem, který v pátek nastoupí proti CSKA Moskva. Dva nejlepší týmy po dvou odehraných kolech změří síly ve finále.