První Trvajova nula v sezóně

OSTRAVA

Vítkovičtí hokejisté trpělivě dobývali konsolidovanou plzeňskou obranu a odpor soupeře zlomili až dvěma brankami v rozmezí 36 vteřin v závěru druhého dějství. Oslabení hosté prakticky neměli pořádnou šanci, a tak si brankář Trvaj lehce udržel první nulu v sezóně.

Z nudné první třetiny vybočil jenom hezký průnik Olesze a Krátoškův pětiminutový faul na Zápotočného, po kterém sice skončil duel pro útočníka Plzně, ale domácí početní výhodu prohospodařili.

Západočeši důsledně lpěli na obraně, do brejků se pouštěli jenom zřídka a spoléhali na výborného Bartu, který v úvodu druhé části vychytal také Burgra.

Defenzivní strategie Plzně slavila úspěch skoro až do konce prostřední části. Pak se ale Irgl prosmýkl kolem Rimmla, překonal Bartu, a totéž se vzápětí povedlo také důraznému Burgrovi.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí části. Vítkovice při signalizovaném vyloučení Ficencem a v závěru znovu Irglem pouze stvrdily své zasloužené vítězství.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Do vstřeleného gólu byla Plzeň víc než vyrovnaným soupeřem, ale pak jsme trestali její chyby."

Rostislav Čada, trenér Plzně: "Bez sedmi hráčů základního kádru jsme mysleli na bod. Drželi jsme se ale jen do první branky."

Vítkovice vs. Plzeň 4:0
Třetiny: 0:0, 2:0, 2:0. Branky a nahrávky: 39. Irgl (Ficenc, Hubáček), 40. Burger (Kaděra, Krayzel), 52. Ficenc (Chmelíř), 55. Irgl (Hubáček). Rozhodčí: Nečas - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 4:4, navíc Krátoška (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3032.
Vítkovice: Trvaj - Seman, Černošek, Kowalczyk, Zápotočný, Ficenc, Chmelíř, od 23. minuty navíc Dresler, Pavel Kumstát - Kaděra, Burger, Krayzel - I. Padělek, A. Padělek, Olesz - Irgl, Hubáček, M. Tomášek - od 23. minuty navíc Míka, Hulva, Krenželok. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.
Plzeň: Barta - Dobroň, Jiří Hanzlík, Cartelli, Vobořil, Kubeš, Rimmel - Dvořák, J. Straka, D. Pospíšil - Adamský, Krátoška, Z. Sedlák - Důras, Švík, Matějovský - Dobrovolný, R. Bílek, Volák. Trenéři: Čada a Přerost.