Vítkovice si po výhře nad Ingolstadtem zahrají v Herisau finále

HERISAU

Hokejisté Vítkovic postoupili na mezinárodním turnaji Trojka Energy ve švýcarském Herisau do finále. Po výhře nad Davosem v sobotu ostravský celek porazil po nájezdech 6:5 rovněž bundesligový Ingolstadt a v neděli vyzve v boji o celkové prvenství CSKA Moskva.

Hokejisté Vítkovic Juraj Štefanka (vlevo) a Yorick Treille

Vítkovice celé utkání dotahovaly vedení soupeře. Znovu jim nevyšel nástup: po deseti minutách prohrávaly 0:3, před koncem první části ještě 1:4. Velkým tlakem však srovnaly na 4:4 a pět minut před koncem dokázal Sičák najít odpověď i na vedoucí gól Kavanagha. Vítkovický obránce pak navíc rozhodl zápas v osmé sérii samostatných nájezdů.

Nedělní finále se hraje od 16 hodin a Vítkovice se v něm poměří s CSKA Moskva, který v sobotu zdolal Davos 5:4.

Mezinárodní turnaj Trojka Energy ve švýcarském Herisau:
Vítkovice Steel - ERC Ingolstadt 6:5 po nájezdech (2:4, 2:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 55. a rozhodující nájezd Sičák, 12. Stehlík, 19. Szturc, 36. Kvapil, 37. Burger - 2. Motzko, 4. Hussey, 10. Hinterstocker, 19. Corazzini, 52. Kavanagh.