Liberec zvítězil v přestřelce nad Budějovicemi, Litvínov rozdrtil Slavii

Hokejisté Liberce zvítězili v divokém utkání předkola ČP play-off hokejové O2 extraligy nad Českými Budějovicemi 6:5 a zajistili si tak vedení v sérii 2:0 na zápasy. Ve druhém utkání porazil Litvínov domácí Slavii vysoko 5:1 a vyrovnal v sérii stav zápasů na 1:1. V zápasech play-out uspělo Kladno na ledě Karlových Varů 2:1 a Kometa Brno zvítězila nad Mladou Boleslaví 2:1 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Liberce se radují po brance do sítě Českých Budějovic v předkole play-off.

Liberec vstoupil do utkání s Českými Budějovicemi velmi dobře, když se dostal po Víškově brance ze druhé minuty do vedení. Ve druhé minutě druhé části však vedli už Jihočeši. V 19. minutě nejdříve vyrovnal Ptáček a Mountfield poslal poprvé v utkání do vedení po sólovém úniku Hudec.

Domácí dokázali vyrovnat v přesilové hře v 31. minutě, když se prosadil Podkonický. Hosté se však dostali opět do vedení už v následující minutě. Ve dvojnásobné přesilovce se o to postaral Gřegořek. A ve 36. minutě vedli hosté již o dvě branky. Po chybě liberecké obrany a gólmana Pice zvýšil na 4:2 Melichárek. Severočeši dokázali skóre zkorigovat dvě vteřiny před koncem druhé části. Postaral se o to Bartovič.

Bílí Tygři vývoj zápasu zvrátili ve svůj prospěch v závěrečné části, v níž nastříleli za Turkova záda tři branky. Rozhodující zaznamenal v poslední minutě Derner. Liberec zvítězil i ve druhém domácím utkání a ujal se vedení v sérii 2:0 na zápasy.

Litvínov šel za vítězstvím na ledě Slavie již od začátku zápasu. Po 78 vteřinách objel Slipčenkovu branku Reichel a puk zasunul za záda slávistického brankáře. Odpovědět se Pražanům podařilo již do konce úvodní části, když Svoboda zužitkoval chytrou přihrávku Červenky.

Základ svému vítězství položili Severočeši ve druhé třetině. Ve 24. minutě se nejdříve prosadil Kubinčák a o šest minut později již vedli o dvě branky. Reichelovu střelu v přesilové hře zasunul do brány Kubát. Domácí ve třetí části inkasovali ještě dvě branky a nakonec podlehli vysoko 1:5.

Kladno porazilo mistra

V nejhorším postavení vstoupili do play-out hokejisté Kladna. Již v prvním utkání Středočeši však dali jasně na srozuměnou, že do baráže s vítězem první ligy sestoupit nechtějí. Ha ledě mistrovských Karlových Varů totiž zvítězili 2:1. Vítěznou branku zařídil ve druhé třetině Patera.

Ve druhém utkání přivítala Kometa Brno Mladou Boleslav. V moravské metropoli dlouho panoval bezbrankový stav, který ukončil až ve 33. minutě Fabuš. Domácím se podařilo pět minut před koncem třetí části vyrovnat po střele Dopity. Zápas nakonec musely rozhodnout až samostatné názejdy, v nichž byli šťastnější hokejisté Brna.

Předkolo ČP play-off O2 extraligy:
Slavia - Litvínov 1:5ON-LINE
Branky: 16. Svoboda - 2. Reichel, 24. Kubinčák, 30. Kubát, 48. Reichel, 54. Dragoun. Stav série: 1:1.
Liberec - Č. Budějovice 6:5ON-LINE
Branky: 2. Víšek, 31. Podkonický, 40. Bartovič, 43. Podkonický, 45. Kašpařík, 60. Derner - 19. Ptáček, 22. Hudec, 32. Gřegořek, 36. Melichárek, 53. Sailer. Stav série 2:0.