Slavia je po prohře v Litvínově krůček od vyřazení, Liberec mečbol v Budějovicích nevyužil

Hokejisté Litvínova zvládli první domácí duel předkola play-off O2 extraligy a pražskou Slavii přehráli 5:3. V sérii hrané na tři vítězná utkání tak vedou 2:1 a v pátek mohou stvrdit postup do čtvrfinále. Ve druhém čtvrtečním duelu promarnili na ledě Českých Budějovic první šanci na postup hráči Liberce, domácí získali první bod v sérii po vítězství 4:1.

Radost litvínovských hráčů Marka Černoška (v popředí) a Františka Lukeše po pátém gólu do sítě Slavie.

Litvínov si vzal poučení z druhého duelu v Praze, na loňského finalistu nastoupil rázně a po deseti minutách vedl o dva góly. Nejprve Lukeš zužitkoval přesilovku 5 na 3 a o chvíli později využil vyloučení Vondrky Vopat.

V úvodu druhé části přidal třetí branku domácích Jánský, na níž sice Slavia odpověděla dvěma rychlými góly Vašíčka a Jelínka, Vopat ale vzápětí vrátil Chemikům dvoubrankový náskok. Slavia se ještě jednou dostala na dostřel, když v 55. minutě využil početní výhodu Červenka, Lukeš ale za moment určil konečné skóre.

Pěstní výměna mezi budějovickým Michalem Mikeskou (vlevo) a Janem Výtiskem z Liberce.foto: ČTK/David Veis

Zápas na jihu Čech nabídl o poznání opatrnější průběh, první branky se prořídlé tribuny dočkaly až po polovině zápasu. Po trefě Dernera se ujali vedení hosté, domácím se ale ještě do přestávky podařilo díky Melicharovi srovnat krok.

Vyrovnaný stav vydržel až do 57. minuty, kdy Budějovičtí vykročili za prvním bodem v sérii. Nejprve využil rychlého přečíslení Gulaš a v předposlední minutě přidal třetí gól Šimánek a tentýž hráč stanovil jen o 25 sekund později konečnou podobu skóre.

Předkolo play-off - 3. zápasy
Litvínov - Slavia Praha 5:3on-line
Branky: 6. Lukeš, 10. Vopat, 23. Jánský, 31. Vopat, 58. Lukeš - 29. Vašíček, 30. Jelínek, 55. Červenka. Stav série: 2:1, předchozí zápasy: 1:3, 5:1.
České Budějovice - Liberec 4:1on-line
Branky: 39. Melichar, 57. Gulaš, 59. Šimánek, 59. Šimánek - 33. Derner. Stav série: 1:2, předchozí zápasy: 1:2, 5:6

1 : 2 Pardubice - Třinec 1 : 2 dohráno
20240416T18 : 00:00+0200