Předkolo nekončí, Slavia i Budějovice si vynutily pátý zápas

Až páté zápasy rozhodnou obě letošní série předkola play-off. Hokejisté Slavie zvládli páteční duel na ledě Litvínova a po vítězství 5:3 si vynutili rozhodující zápas na vlastním ledě. Druhý mečbol na ledě Českých Budějovic nevyužili ani hokejisté Liberce, kteří nedokázali ubránit tříbrankový náskok a nakonec prohráli 5:6 po samostatných nájezdech. O postupujících tak bude jasno v neděli.

Radost hokejistů Slavie ve čtvrtém utkání předkola play-off. Vpravo zklamaný brankář Litvínova Jaroslav Hübl.

Slavia si na severu Čech vyhradila první polovinu zápasu pro sebe a za necelých devětadvacet minut nastřílela domácím tři branky. Litvínov vedení hostů dokázal zmenšit ve 32. minutě zásluhou Punčocháře a jen půlminutu po začátku třetí třetiny snížil na rozdíl jediné branky Lukeš.

Radost Chemiků ale trvala jen minutu a půl, než vrátil dvoubrankový náskok na stranu Slavie Vondrka. Vzápětí skóroval Reichel, ale přestřelka pokračovala a Pražané znovu poodskočili díky Havlovi a druhé vítězství v sérii už nepustili. Litvínov doplatil na nedisciplinovanost svých hráčů, poměr vyloučení 11:4 a využití 1:3 hovoří za vše.

Pletka vrátil sérii do Liberce

Jihočeši v pátečním utkání doslova utekli hrobníkovi z lopaty. Od začátku zápasu totiž tahali za kratší konec a už po 44 sekundách prohrávali, když Macháčkovu obrannou minelu chladnokrevně potrestal Podkonický. Vak sice po deseti minutách srovnal, ale trefy Nedorosta a Bartoviče, který se na led vrátil po jednozápasovém trestu, znamenaly dvoubrankový náskok pro Liberec.

Pletka před polovinou zápasu zařídil kontaktní gól, Špaček s Víškem ale vrátili na střídačku Severočechů klid. Ještě před druhou přestávkou však domácí dokázali tříbrankovou ztrátu zkrátit zásluhou Melichárka a po pěti minutách třetí třetiny vedl Liberec po trefě Gřegořka už jen o gól. A za deset minut bylo vyrovnáno, když si beci Liberce srazili do vlastní klece nahození Gulaše. Prodloužení vítězný gól nepřineslo a zápas tak rozhodly až nájezdy, v nichž zařídil vyrovnání série vítězný nájezd Václava Pletky.

Hokejisté Českých Budějovic oslavují vítězství nad Libercem ve čtvrtém utkání předkola play-off.foto: ČTK/David Veis

Kladno předalo poslední místo Boleslavi

Na programu byly v pátek i boje ve skupině o udržení. Velkou příležitost odlepit se po delší době ze dna extraligy využili hokejisté Kladna, kteří přivítali Mladou Boleslav. Domácí se díky Kallově přesilovkové trefě dostali už v 7. minutě do vedení a soupeři povolili jen vyrovnání před polovinou zápasu.

V 35. minutě udělalo Kladno krok za vítězstvím po bance Valského a výhru 3:1 pečetil při power play hostů veterán Patera. Boleslav tak klesla na konec tabulky a na Kladno ztrácí jeden bod.

Ve druhém utkání play-out přivítali loňští mistři z Karlových Varů Kometu Brno a ještě na začátku poslední desetiminutovky vedli po brance Čutty 3:2. Hosté ale dokázali zužitkovat v závěru základní hrací doby power play a vynutili si prodloužení, v němž po 85 sekundách vystřelil o bod víc pro Kometu Bičánek. Karlovy Vary zůstaly ve skupině o udržení v čele tabulky, Brno je o skóre druhé.

Předkolo play-off - 4. zápasy
Litvínov - Slavia Praha 3:5on-line
Branky: 32. Punčochář, 41. Lukeš, 44. Reichel - 5. Kůrka, 24. Jelínek, 29. Campbell, 42. Vondrka, 45. Havel. Stav série: 2:2, předchozí zápasy: 1:3, 5:1, 5:3.
České Budějovice - Liberec 6:5 po sam. nájezdechon-line
Branky: 11. Vak, 28. Pletka, 39. Melichárek, 46. Gřegořek, 56. Gulaš, rozh. nájezd Pletka - 1. Podkonický, 17. Nedorost, 22. Bartovič, 30. Špaček, 37. Víšek. Stav série: 2:2, předchozí zápasy: 1:2, 5:6, 4:1.
Play-out - 2. kolo
Kladno - Mladá Boleslav 3:1on-line
Branky: 7. Kalla, 35. Valský, 60. Patera - 27. Jindra.
Karlovy Vary - Kometa Brno 3:4 v prodl.on-line
Branky: 6. Hřebejk, 42. Balász, 51. Čutta - 36. Hubáček, 40. Divíšek, 60. Richter, 62. Bičánek.