Vítkovice srovnaly sérii se Spartou, Pardubice mají třetí výhru nad Třincem

Vyhrát už jen jediný zápas zbývá hokejistům Pardubic k postupu do semifinále play-off hokejové extraligy. Východočeši vyhráli i druhý zápas na ledě Třince a v sérii vedou 3:1 na zápasy. To v další sérii mezi Vítkovicemi a Spartou Praha se začíná od vyrovnaného stavu, ostravský tým totiž dokázal vyhrát v Praze 4:1. Pátá utkání čtvrtfinále se hrají ve středu v Pardubicích a v Ostravě.

Radim Hruška z Vítkovic překonává brankáře Sparty Přikryla

Stejně jako v sobotu otevřeli v Třinci skóre hosté, už v osmé minutě prostřelil Tomáše Dubu v domácí brance Zohorna. Oceláři se nestačili ani vzpamatovat a vzápětí inkasovali ještě dvakrát, góly Koláře a Špirka dělilo pouhých 15 vteřin. Třetí branku už inkasoval Hamerlík, jenž nahradil Dubu.

V polovině zápasu vstřelil čtvrtý gól Pardubic Cetkovský a domácí tým byl zralý na ručník. Třinec neustále narážel na organizovanou defenzívu hostí a připraveného Dominika Haška, který vychytal svou první nulu v play-off po návratu do extraligy.

Počáteční nápor Sparty udržel na uzdě vítkovický brankář Jakub Štěpánek a v jedenácté minutě se tak z úvodního gólu radovali jeho spoluhráči, když zůstal před Přikrylem nepokrytý Radim Hruška. Naprostý šok zažili domácí na začátku druhé třetiny, když během necelých pěti minut inkasovali ještě třikrát.

Langhammer sice ještě ve druhé třetině hrozivé skóre snížil, ale nikdo další ve sparťanském dresu už Štěpánka překonat nedokázal. Vítkovice tak srovnaly stav série na 2:2 a ve středečním pátém zápase budou mít výhodu domácího prostředí.

Karlovy Vary opět prohrály, Kladno zdolalo Kometu

Stále marně čekají na první vítězství ve skupině o udržení v extralize Karlovy Vary, tentokrát podlehly doma Mladé Boleslavi. Hosté ve druhé třetině otočili skóre, Čutta v polovině zápasu vyrovnal. Rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých domácí proti Schwarzovi ani jednou neuspěli. Vítězný nájezd proměnil Tomáš Sýkora.

Pošesté z posledních sedmi zápasů vyhráli hokejisté Kladna, tentokrát porazili nejlepší tým skupiny o udržení Kometu Brno 3:1. V průběžné tabulce po polovině odehraných zápasů tak vylepšili svou pozici na druhém místě, právě na vedoucí Brno ztrácí Kladno už jen tři body.

Česká pojišťovna play-off hokejové extraligy, čtvrtfinále:
Třinec - Pardubice 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)ON-LINE
Branky: 8. Zohorna, 9. Kolář, 9. Špirko, 29. Cetkovský, 60. Píša.
SÉRIE: 1:3.
Sparta Praha - Vítkovice 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)ON-LINE
Branky: 32. Langhammer - 11. R. Hruška, 21. Klimek, 22. Kvapil, 25. Barinka.
SÉRIE: 2:2.
Skupina o udržení, 6. kolo:
Karlovy Vary - Ml. Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)ON-LINE
Branky: 23. Pech, 31. Čutta - 26. Handlovský, 29. Pabiška, rozh. nájezd T. Sýkora.
Kladno - Kometa Brno 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)ON-LINE
Branky: 26. L. Procházka, 31. Kalla, 51. Valský - 43. Huml.