Tipsport extraliga

Zlín doplatil na Slavii na katastrofální úvod a je krok od vyřazení

23. března 2010 20:21 - PRAHA

Katastrofálních úvodních třináct minut stálo zlínské hokejisty čtvrtý zápas čtvrtfinálové série na ledě Slavie. Pražané během nich svému soupeři nasázeli čtyři branky a i přes mohutný finiš Ševců slaví vítězství 6:5. Slavii tak k postupu do semifinále chybí jediná výhra. Může se jí dočkat už ve čtvrtek, kdy je ve Zlíně na programu páté pokračování.

René Volfík, ČTK

Ševci se chtěli rychle oklepat z pondělní smolné porážky po samostatných nájezdech, jenže o den později museli hned v úvodu skousnout další ránu. Po pouhých pětatřiceti vteřinách hry našel od mantinelu Červenka najíždějícího si Kadlece a slávistický obránce trefil přesně mezi Sedláčkovy betony.

Tím ovšem zlínské trable zdaleka nekončily. Poté, co sešívaní přečkali po faulu Kůrky hru v oslabení, si vybruslil zpoza branky Červenka a střelou na lapačku zvýšil na 2:0. Na začátku 11. minuty se navíc zmocnil v útočném pásmu puku Vondrka a přesnou ranou pod horní tyčku přinutil Sedláčka lovit puk ze sítě potřetí.

Sedláček prchl z branky po třinácti minutách

A zlínská apokalypsa pokračovala dál... Za další dvě a půl minuty předložil Vondrka  ukázkovou žabičku Červenkovi, jemuž stačilo jen nastavit hůl. To už bylo na Sedláčka příliš a po necelých třinácti přepustil své místo Štůralovi. Ševce jakoby tento impuls nakopl a v patnácté minutě snižoval Filip Čech střelou z levého kruhu na 1:4. Vzápětí mohl přidat druhý gól Leška, v samostatném nájezdu jej ale vychytal Slipčenko.

V závěru první třetiny přišly velké chvíle Štůraly. Nejprve tygřím skokem lapil již takřka jistý gól Kůrkovi, poté svůj tým několikrát podržel i v minutu a půl dlouhém dvojnásobném oslabení.

Gólové hody i ve druhé třetině

Gólové hody neustaly ani po přestávce. V 23. minutě odčaroval Štůralovo kouzlo Jelínek, který mimo brankářův dosah tečoval nahození Rotha. Ve 26. minutě zapomněli slavisté na Lešku, proti jehož dělovce neměl Slipčenko nárok.

Jenže za necelé dvě minuty si vzali slovo znovu domácí. Štůrala nedůsledně přikryl lapačkou volný puk a Vašíček jej svým důrazem dostal za čáru. V polovině zápasu našel Balaštík Lešku, jenž se před odkrytou svatyní nemílil a po potvrzení videorozhodčím snížil na 3:6.

Drtivý finiš Zlínu nestačil

Naděje na zdramatizování svitla Beranům ve 48. minutě, kdy hráli skoro dvě minuty proti třem. A Leška, byť z nulového úhlu, dokázal najít skulinu mezi Slipčenkovými betony, čímž dokonal svůj hattrick a upravil na 4:6. Hostům rázem narostla křídla, vytrvale se tlačili před Slipčenka, ten ale jejich atakům s vypětím všech sil dlouho odolával.

Až v 56. minutě propustil za svá záda střelu Köhlera a pro závřečné minuty třetího dějství bylo zaděláno na pořádné drama. To kulminovalo v čase 58:58, kdy Zlín po oddechovém čase sáhl ke hře bez brankáře. V největší šanci pálil ovšem Leška mimo a protože na druhé straně skočil po Vondrkově střele do prázdné klece po puku obětavě Linhart, Slavia vydřela třetí výhru v sérii.

Čtvrtfinále play-off hokejové extraligy - 4. zápas:
Slavia Praha - PSG Zlín  6:5 (4:1, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Kadlec (Červenka, Vašíček), 6. Červenka (Vondrka), 11. Vondrka (P. Jelínek), 13. Červenka (Vondrka, Roth), 23. P. Jelínek (Roth), 28. Vašíček (Kůrka, Havel) - 15. F. Čech (Balán), 26. Leška (Köhler, Balaštík), 31. Leška (Balaštík, Köhler), 49. Leška, 56. Köhler (Linhart). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 6952.
Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík, Sloboda - Kůrka, Červenka, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Doležal - Endál, V. Růžička ml., M. Čermák - Sklenář, Clarke, P. Jelínek - od 21. navíc Havel. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Zlín: Sedláček (13. Štůrala) - Hamrlík, Linhart, Švrček, Bořuta, Kučný, Lučka, Míka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Kristek, Záhorovský - Sivák, Roman Vlach, Kubiš - Mokrejš, Balán, F. Čech - od 21. navíc Rachůnek. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.
Stav série: 3:1. Předchozí zápasy: Zlín - Slavia 6:1, Zlín - Slavia 0:2, Slavia - Zlín 4:3sn.