Kometa se i přes prohru ve Varech zachránila, ztráta Mladé Boleslavi se zvýšila

Hokejisté Komety Brno mohou slavit, přestože prohráli. V pátečním 8. kole skupiny o udržení vybojovali v Karlových Varech bod za prohru 1:2 v prodloužení a čtyři kola před koncem play-outu jsou zachráněni. Černého Petra účasti v baráži stále drží Mladá Boleslav, která podlehla Kladnu 2:3 po nájezdech a na předposlední Vary ztrácí tři body.

Ilustrační foto

Kladno i Mladá Boleslav vstoupily do vzájemného duelu opatrně. V první třetině si oba týmy vytvořily jen skromnou porci brankových příležitostí, střely většinou mířily mimo branku a se zbylými pokusy si oba gólmani hravě poradili.

Po prvních dvaceti minutách se hrálo bez branek, ty začly padat až v prostřední části hry. Kladnu vyšel vstup do druhé třetiny a během tří minut uteklo zásluhou Bílka a Eberleho na rozdíl dvou branek. Mladoboleslavští zareagovali až v průběhu třetí třetiny a dokázali si dvěma trefami Boháče a Handlovského vynutit prodloužení.V tom se nerozhodlo, o bonusový bod se týmy popraly v nájezdech. Zásluhou Bělohlava uspěli domácí a vyhráli 3:2.

Mistrovské Karlovy Vary chtěly v utkání s Kometou navázat na úterní vítězství nad Kladnem, které bylo jejich první ve skupině o udržení. A povedlo se, vítězství se však nerodilo lehce, Západočeši o něm rozhodli až v prodloužení. Od první třetiny přitom prohrávali, až ve třetí dvacetiminutovce se domácí prosadili a šlo se do prodloužení. V tom pak rozhodl Nosek.

Play-out hokejové extraligy - 8. kolo
Kladno - Mladá Boleslav 3:2 po sam. náj.on-line
Branky: 21. Bílek, 24. Eberle, rozhodující nájezd Bělohlav - 47. Boháč, 55. Handlovský.
Karlovy Vary - Kometa Brno 2:1 po prodl.on-line
Branky: 46. Skladaný, 64. Nosek - 8. Dlouhý.