Kometa rozhodla v nájezdech, Vary pokračují ve vítězné sérii

Brněnská Kometa v nedělním 9. kole extraligového play out zdolala v domácím prostředí Kladno až v samostatných nájezdech. Brno už nebojuje o záchranu, tu si zajistilo v minulém kole. Opačné problémy má Mladá Boleslav, která po prohře s Karlovými Vary 1:3 ztrácí na Západočechy šest bodů.

Brankář hokejistů Mladé Boleslavi Marek Schwarz v akci

Kometa už má splněno a v neděli si zápas užívala. A stejně tak i fanoušci, kteří opět zaplnili halu, znovu bylo vyprodáno. Brněnští hokejisté čtyřikrát v utkání vedli, ale hosté z Kladna dokázali vždy vyrovnat a nakonec si vynutili prodloužení. V tom gól nepadl, rozhodnout musely nájezdy. Naději na druhý bod sebral Kladnu úspěšnou exekucí Dopita, bonusový bodový příspěvek zůstal v jihomoravské metropoli.

Karlovy Vary měly před nedělním zápasem na ledě poslední Mladé Boleslavi na svého soupeře jen tříbodový náskok, proto šlo v zápase o hodně. Dlouho to vypadalo, že se budou radovat Středočeši, které poslal v úvodu druhé třetiny do vedení Sup. Jenže ve třetí části se domácím sen o smazání manka rozplynul. Osm minut před koncem srovnal Loginov, necelé dvě minuty před třetí sirénou poslal šli hosté díky Hluchému do vedení a vše pečetil gólem na 3:1 Němec.

Tým z města automobilů tak nepotvrdil výbornou letošní bilanci se Západočechy, když ze šesti soubojů vyhrál pět. Pošesté se to nepodařilo a Mladá Boleslav je v kritické situaci s odstupem šesti bodů na předposlední pozici. Do konce play out přitom chybí jen tři kola. Středočeši jsou tak na nejlepší cestě do baráže o extraligu proti vítězi první ligy.

Nedělní program skupiny o udržení - 9. kolo:
Kometa Brno - Kladno 5:4 po nájezdechon-line
Branky:  5. Šindel, 24. Šindel, 29. Hubáček, 31. Zubíček, rozh. nájezd Dopita  - 22. Bělohlav, 27. Eberle, 30. Bílek, 50. Bílek.
Mladá Boleslav - Karlovy Vary 1:3on-line
Branky: 23. Sup - 52. Loginov, 58. Hluchý, 60. Němec