Barta vychytal Znojmo

Plzeň na cestě k vítězství nad Znojmem podržel téměř třiceti zásahy brankář Barta. Dvoubrankové vedení v úvodní třetině ji zařídil Strakův elitní útok, jemuž prospěl návrat uzdraveného Andrašovského.

Na první gól přihrálo slovenské křídlo Pospíšilovi, při druhé brance si střelec a nahrávající role prohodili, celou situaci jim usnadnila chyba Snopka.

Znojmo, jemuž citelně chyběl zraněný střelec Uram, vrátilo do hry Benákovo snížení při oslabení.V té chvíli lépe bruslící hosté ale po několika gólových šancích udělali další chybu a zkušený Sedlák svůj celek uklidnil třetím gólem.

Brankáře Slávika pak střídal Duba a s redukcí na tři útoky se Znojemští marně pokoušeli o zvrat. Plzeňští pozorným bráněním ničili útočné choutky hostí.

Rostislav Čada, trenér Plzně: "Obraně hodně pomohl příchod Jindřicha, k tomu se nám povedlo v úvodní třetině soupeře zatlačit a získat důležitý náskok."

Milan Skrbek, asistent trenéra Znojma: "Začali jsme moc vlažně a lacino inkasovali. Naopak naše gólové šance mužstvo nedotáhlo k úspěchu."

Plzeň vs. Znojmo 3:1
Třetiny: 2:0, 1:1, 0:0. Branky a nahrávky: 11. D. Pospíšil (Andrašovský, J. Straka), 17. Andrašovský (D. Pospíšil), 35. Z. Sedlák (Důras, Jiří Hanzlík) - 27. Benák (Pardavý, Plášek). Rozhodčí: Souček - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5086.
Plzeň: Barta - Dobroň, Jiří Hanzlík, Cartelli, Vobořil, Dobrovolný, Jindřich - Andrašovský, J. Straka, D. Pospíšil - Důras, Krátoška, Z. Sedlák - Dvořák, Švík, Matějovský. Trenéři: Čada a Přerost.
Znojmo: Slávik (41. Duba) - Soudek, Havíř, Benák, Mojžíš, Snopek, Kudělka (48. Němeček) - Rataj, Pucher, Barus - Plášek, Haman, Pardavý - Erat, Ludvík, Milan Procházka - Křetinský, Mikulík, Hradecký. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.