Pardubice skolily Litvínov

PARDUBICE

Pardubice s uzdraveným Mikeskou v sestavě složily vítězný reparát před domácím publikem. Do poloviny zápasu vyrovnaný duel rozhodly čtyřmi góly během pěti minut závěrečné třetiny.

Severočeši přestáli úvodní tlak a střelou Hübla do tyče poprvé zahrozili. Domácí nabírali tempo pozvolněji a udeřili v oslabení, když Divíšek ideálně vysunul P. Sýkoru do gólového nájezdu.

Hosté se snažili v ofenzívě překvapit, ale místy zapomínali na zadní vrátka, což dokonale Východočeši využili po brejku Novotného. V době sílícího tlaku Pardubic snížil po nenápadné akci Havel a vykřesal tak naději na zvrat.

Jenže gól Mrázka odstartoval brankostroj, kterému nezabránil ani gólman Mařík, střídající ve 36. minutě Pince. Domácí zlomili góly v krátkém časovém sledu odpor soupeře, a pak už jasně utkání režírovali.

Jiří Seidl, asistent trenéra Pardubic: "Vzali jsme si ponaučení z domácí prohry se Vsetínem a zvýšili nasazení a pohyb. Rozhodující údery jsme zasadili z brejků."

Jaroslav Hübl, asistent trenéra Litvínova: "Propadli jsme na celé čáře, domácí byli podstatně lepší a zaslouženě vyhráli."

Pardubice vs. Litvínov 6:1
Třetiny: 2:0, 4:1, 0:0. Branky a nahrávky: 11. P. Sýkora (Divíšek), 19. A. Novotný (Jaroslav Kudrna), 35. Mrázek (Dopita, Zábranský), 36. Kolář (Koukal), 36. P. Sýkora (Divíšek), 38. Mrázek (Dopita, Jaroslav Kudrna) - 26. L. Havel (Bombic). Rozhodčí: Haškovec - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7854.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský, Zábranský - Razingar, Mikeska, Lubina - P. Sýkora, Divíšek, Janecký - Jaroslav Kudrna, Dopita, Mrázek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: M. Říha a Seidl.
Litvínov: Pinc (36. Mařík) - Martínek, Hranáč, Poživil, Kroupa, Bombic, Ťupa, Rebolj - Balázs, Rolínek, Klobouček - Trávníček, T. Martinec, Gombár - L. Havel, V. Hübl, Prorok - Kašpar, L. Říha, Kubinčák. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.