Vítkovice opět vezou domů body

KARLOVY VARY

Vítkovice udržely tradici, že v sezóně vozí body z cizích kluzišť. Úvod sice vyšel lépe domácím, které do vedení dostala Lipianského střela těsně nad ledem, ale soupeř z minima šancí vytěžil vyrovnání.

Těsně před první pauzou po chybě obrany srovnal Ivan Padělek. Po Kumstátově objetí branky a bekhendové střele Vary znovu vedly, ale radovaly se z toho jen dvě minuty.

Tomášek tečoval ze vzduchu tvrdou ránu Chmelíře od modré a Jarina byl bezmocný. Obě mužstva pak především myslela na obranu, přesto se domácí Ptáček dostal do stoprocentní šance, jenže na Trvaje nevyzrál. Nerozhodný stav pak už nezměnilo ani prodloužení.

Miloslav Hořava, trenér K. Varů: "Hlídali jsme si vítkovické brejky, přesto dokázali hosté dvakrát dotáhnout naše vedení. Remíza je asi spravedliví, byť jsme měli více šancí."

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Vary hrály hodně opatrně a obezřetně šly do útoku, proto remízu beru."

Karlovy Vary vs. Vítkovice 2:2 pp
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 0:0. Branky a nahrávky: 5. Lipianský (Netík, Vantroba), 24. Petr Kumstát (Tvrdík) - 19. I. Padělek (A. Padělek, Olesz), 26. M. Tomášek (Chmelíř). Rozhodčí: Svoboda - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 3558.
Karlovy Vary: Jarina - Galvas, Ptáček, Rodin (21. D. Hájek), Bauer, Krajíček, Vantroba - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - Tvrdík, Alinč, Petr Kumstát - Netík, Lipianský, Bednařík - V. Polák, Bacul, Kraus. Trenéři: Hořava a Rulík.
Vítkovice: Trvaj - Seman, Černošek, Kowalczyk, Zápotočný, Ficenc, Chmelíř - Kaděra, Burger, Krenželok - I. Padělek, A. Padělek, Olesz - Irgl, Hubáček, M. Tomášek. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.