Rubriky:

Tipsport extraliga

Je potřeba to Haškovi trochu ztížit, tvrdí kapitán Liberce Nedvěd

4. dubna 2010 11:39 - PARDUBICE

Hokejisté Liberce začali první semifinále v Pardubicích skvěle a zpočátku domácí tým přehrávali. Stačilo proměnit některé šance a celý zápas se mohl odvíjet tak, že by po něm nemuseli odcházet jako poražení. „V první třetině jsme měli navrch a může nás jen mrzet, že jsme nedali branku. Ale myslím, že jsme předvedli dobrý výkon a snad v tom budeme pokračovat i ve druhém utkání v neděli,“ prohlásil po zápase trenér Bílých tygrů Jiří Kalous.

 

Alexandra Mlejnková, ČTK

Liberec rozpoutal od prvních minut v obranné třetině Pardubic pořádný fičák, domácí hráči zpočátku vůbec nestíhali. „Trvalo nám několik střídání, než se nám podařilo vymanit z libereckého tlaku,“ přiznal pardubický kouč Václav Sýkora. „Dělalo nám trochu problémy se po té delší pauze dostat do tempa. A Liberec je vynikající mužstvo, hodně si věří, mají velké sebevědomí,“ dodal útočník Petr Sýkora.

"Hlavně v první třetině jsme byli aktivnější. Kdyby jsme dali jeden nebo dva góly, tak se nikdo nemohl divit. Sice jsme prohráli, ale bylo tam hodně pozitiv. Doufejme, že příště dáme víc gólů," vykládal kapitán Liberce Petr Nedvěd. Hlavní překážkou libereckých střelců byl výtečný brankář Pardubic Dominik Hašek.

"Šance, které jsme si vytvořili, věsměs pochytal. Ale ani Dominik není neprůstřelný. Je potřeba se víc tlačit do brány a ztížit mu to. A třeba dát i nějaké ošklivé góly," nabízí Nedvěd recept na překonání ´Dominátora´, který sklízel chválu ze všech stran za to, jak přežil hlavně počáteční nápor Liberce. "Na jednu stranu to bylo dobré, protože na mě šla spousta střel a podařilo se mi pár šancí chytit," řekl k úvodu zápasu Hašek.

"Dominik toho určitě chytil spoustu, ale myslím, že třeba oproti Třinci v posledním zápase měl tentokrát méně práce. Proti Liberci jsme lépe bránili," tvrdil pardubický útočník Petr Koukal. "Je pravda, že jsme v defenzivě hráli dobře, což byl nakonec také jeden z důvodů, proč se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce," dodal na závěr Dominik Hašek.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..