Pražská 'S' si zaslouženě rozdělila body

Až do prodloužení došlo divácky atraktivní utkání pražských rivalů, Sparty a Slavie. Holešovičtí museli ve třetí části hry dohánět dvoubrankové vedení Slávistů, po brankách Tona a Kratěny se dočkali vyrovnání. V nastaveném čase se ale o vítězi nerozhodlo.

David Hruška ze Slavie Praha trefuje tyč branky střežené gólmanem Sparty Praha Petrem Břízou.

I bez šesti hráčů základní sestavy dokázali sparťané vydolovat bod, ačkoli k němu po většinu utkání měli hodně daleko. Slávisty nezabrzdil ani trest do konce utkání pro kapitána Beránka už ve 4. minutě za seknutí Marka během přerušení.

Hostitelé si palebné pozice nevytvářeli ani v dvouminutové přesilovce pěti proti třem a co prošlo, pochytal Málek. Jeho spoluhráči poprvé gólově udeřili vteřinu před koncem úvodní třetiny, když Droppa využil zakrytého Břízova výhledu.

Po pauze se za 76 vteřin prosadil Antoš a Sparta byla na ručník. Jenže ve třetí dvacetiminutovce se z útlumu probrala, když Ton za devět vteřin využil přesilovku. Hosté se sice více zatáhli do obrany, ale Broš parádně našel Kratěnu, který svůj nájezd zakončil střelou nad Málkovo rameno.

V prodloužení mohla druhý bod urvat obě mužstva. Marek půl minuty před koncem nepřelstil Málka z nájezdu, vzápětí horní tyčku Břízovy branky orazítkoval Čermák.

Branky: 48. Ton, 57. Kratěna - 20. Droppa, 22. Antoš, hlavní rozhodčí Turčan, vyloučení 7:5, navíc Beránek (Slavia) 5 min.do konce utkání, využití 1:0, 7012 diváků, třetiny 0:1, 0:1, 2:0 - 0:0.

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Měli jsem využít dvojnásobnou přesilovku, ale bod nakonec bereme. Dost nás podržel brankář Bříza."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Předvedli jsme vynikající výkon, jen nás můžou mrzet všechny neproměněné šance."

Sparta vs. Slavia 2:2 pp
Třetiny: 0:1, 0:1, 2:0 - 0:0. Branky a nahrávky: 48. Ton (Marek, Srdínko), 57. Kratěna (Broš) - 20. Droppa (Klepiš, Tomica), 22. Antoš (Čermák). Rozhodčí: Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5, navíc Beránek (Slavia) 5 min. a do konce. Využití: 1:0. Diváci: 7011.
Sparta: Bříza - L. Procházka, Srdínko, Výtisk, Řezníček, R. Míka, Jan Hanzlík - Ton, Marek, Tomajko - Kratěna, Broš, Paroulek - Vrbata, Vondráček (22. Šindel), Jakeš. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Slavia: Málek - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Droppa, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, Beránek (10. Fadrný), Sup - Čermák, Antoš, Šaffer - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Klepiš, Gron, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.