Hokejové play-out skončilo výhrami Varů a Kladna

Zápasy ve skupině o udržení v hokejové extralize skončily nedělním 12. kolem. Dohrávalo se již jen z povinnosti, do baráže spadla Mladá Boleslav, další tři celky jsou zachráněny. Rozlučka s fanoušky vyšla lépe vítězným Varům a Kladnu.

Kladenský Pavel Patera (vlevo) brání Jiřího Dopitu z Komety Brno.

Poslední Mladá Boleslav hrála alespoň o sebedůvěru na ledě úřadujícího mistra Karlových Varů. Vláda Západočechů se pomalu chýlí ke konci, tým procitl alespoň v závěru skupiny o udržení. To potvrdil i dnes, v každé třetině vstřelili domácí gól a potvrdili mírnou herní převahu. Celkově vyhráli 3:0, ani výhra Mladé Boleslavi by ale nic neřešila, tým z města automobilů měl již baráž jistou.

Kladno pak na domácích ledě přivítalo vítěze skupiny o udržení z Brna. Domácí vstoupili do utkání lépe a během první dvacetiminutovky si vypracovali dvoubrankový náskok. O ten však ve druhé třetině přišli, po 40 minutách byl stav nerozhodný 2:2. Ve třetí části přetahovaná pokračovala, a přestože Brno dokázalo ještě jednou srovnat, na čtvrtou trefu těsně před koncem již zareagovat nestačilo. Kladenští zvítězili 4:3.

Karlovy Vary - Mladá Boleslav 3:0ON-LINE
Branky: 13. Němec, 28. Balász, 43. Čachotský.
Kladno - Brno 4:3ON-LINE
Branky: 10. Melka, 21. Kalla, 43. Bělohlav, 57. Toman - 23. Kempný, 36. Šindel, 51. Mojžíš.