Supův hattrick zachránil Slavii

Martin Kézr

Slávisté se na výhru nadřeli, neboť stejně jako v pátečním derby ztratili dvoubrankové vedení. Zachránil je hattrick excelentního kanonýra Supa, který po 110 vteřinách hry otevřel skóre, v polovině druhého dějství dal vítězný gól a ve 47. minutě vstřelil pojišťovací branku.

Ilustrační foto

Když v závěru úvodní třetiny využil Jarošovu chytrou přihrávku Kopecký k druhému pokoření vsetínského Biegla, vypadalo to na snadno záležitost mistra. Hosté však za 91 sekund snížili z přesilovky a v další početní výhodě dokonce Demel vyrovnal, a to se ještě slávisté mezitím ubránili téměř minutu ve třech.

Vsetín za stavu 2:2 myslel hlavně na obranu a v kombinaci mnohdy nepřesní domácí už zase pociťovali trápení s koncovkou. Účinný lek ordinoval pohotový střelec Sup, který dal osm z 22 branek Slavie v sezóně a u Beránkovy trefy v poslední minutě utkání si ještě připsal asistenci.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie, byl celekm spokojen: "Vsetínské vyrovnání nám trochu vzalo pohodu, naštěstí jsme utkání díky střelecké pohotovosti Supa zvládli."

Naopak Zdislav Tabara, trenér Vsetína, se zlobil: "Umožnili jsme Slavii lacino skórovat, prohrávali osobní souboje a dokázali se prosadit jen v přesilovkách."

Slavia - Vsetín 5:2
Třetiny: 2:1, 1:1, 2:0. Branky a nahrávky: 2. Sup (D. Hruška, J. Beránek), 17. M. Kopecký (Jaroš, Droppa), 32. Sup (J. Beránek), 47. Sup (D. Hruška, J. Novák), 60. J. Beránek (Sup) - 19. Kuboš (J. Hašek, Stantien), 25. Demel (Štraub, Dubec). Rozhodčí: Bolina - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:4, navíc Frolo, Biegl (oba Vsetín) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2402.
Slavia Praha: Málek - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Droppa, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Čermák, Antoš, Šaffer - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Klepiš, Gron, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo (26.- 34. Horák), Vyrůbalík, J. Polák, Kuboš, Němec - Hudec, Stantien, J. Hašek - Dubec, Štraub, Demel - Valko, R. Hruška, Ambruz - Sochor, Vak, Selingr. Trenéři: Režnar, Tabara