Karlovy Vary zaskočily Plzeň

PLZEŇ

Karlovarskému týmu se letos na cizích kluzištích daří více než doma, což znovu potvrdil v západočeském derby v Plzni. Šťastnější hosté prokázali větší klid a přesnost v koncovce a disciplínu v defenzívě.

V nervózním úvodu dominovaly obrany obou celků v čele s brankáři. Teprve od druhé třetiny se diváci dočkali útočného hokeje a branek. Skóre otevřel při vyloučení Svobody plzeňský J. Straka, ale následující nápor domácích hosté přežili a ve 30. min. Kraus po nepřesném vyhození puku z plzeňské třetiny vyrovnal. Za 41 sekund Skuhravý po vyšachování plzeňské obrany překonal Bartu podruhé. Otřesení domácí srovnali skóre, opět z přesilovky, zásluhou Andrašovského.

Hosté trestali v úvodu třetí části. Nájezd dvou proti jednomu zúročil Lipianský ve třetí gól. Lázeňský tým odolal zoufalému a křečovitému tlaku Plzně, v jehož závěru promarnil v 57. min. vyloženou šanci Švík. Vzápětí ještě Bednařík trefil tyčku plzeňské branky. Závěrečná power-play Plzně již výsledek neovlivnila.

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Vyrovnaná taktická bitva. Své vedení jsme ztratili po hrubých individuálních chybách."

Radim Rulík, trenér K. Varů: "Když jsme se vrátili do zápasu a vzápětí získali vedení, dokázali jsme na vyrovnání Plzně odpovědět třetím gólem a výhru dobrou defenzívou udržet."

Lasselsberger Plzeň - Karlovy Vary 2:3
Třetiny: 0:0, 2:2, 0:1. Branky a nahrávky: 21. J. Straka (Jiří Hanzlík), 33. Andrašovský (J. Straka) - 30. Kraus, 31. Skuhravý (L. Svoboda), 42. Lipianský (Netík, Bednařík). Rozhodčí: Jebavý - Rozlílek, Vitík. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 6021.
Plzeň: Barta - Dobroň, Jiří Hanzlík, Cartelli (35. Kubeš), Vobořil, Dobrovolný, Jindřich - Andrašovský, J. Straka, D. Pospíšil - Důras, Krátoška, Sedlák - M. Dvořák, Švík, Matějovský. Trenéři: Čada, Přerost.
Karlovy Vary: Sáblík - Hájek, F. Ptáček, Krajíček, Bauer, Vantroba - Tvrdík, Alinč, Petr Kumstát - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - Netík, Lipianský, Bednařík - V. Polák, Bacul, Kraus. Trenéři: Hořava, Rulík.