Tipsport extraliga

Pardubice bleskově srazily Liberec

5. října 2003 20:29 - LIBEREC

Souboj celků z opačných pólů tabulky vyzněl ve prospěch lépe bruslících i střílejících Východočechů. Až do jeho poloviny dominovali rušnému zápasu brankáři na obou stranách - domácí O. Svoboda a hostující A. Svoboda. Poté však Pardubičtí předvedli tři bleskové výpady do rozhozené obrany Liberce v rozmezí 4 minut a nasměrovali střetnutí k vítězství.

Lídra tabulky dostala do vedení dorážka Jar. Kudrny, znamenající využití přesilovky za Čakajíkův faul. Další dva góly padly při hře čtyři proti čtyřem. Nejprve Kudrnovu přihrávku zužitkoval obránce M. Sýkora a po 34 sekundách se prosadil také jeho bratr, důrazně zakončující P. Sýkora.

Hned v nástupu do třetí třetiny snížil Verčík, ale z protiútoku vrátil hostům tříbrankový náskok po sólu svým druhým gólem P. Sýkora. Konečnou podobu výsledku stanovil v závěru M. Straka v početní výhodě.

Josef Jandač, trenér Liberce: "Byl to atraktivní hokej, v němž rozhodla větší zkušenost soupeře. Naše naděje za stavu 1:3 žila jen několik sekund, hosté nás k většímu odporu nepustili."

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Trochu jsme zaspali začátek. Postupně jsme se dostali do tempa a účinnou taktikou dotáhli utkání do vítězného konce."

Bílí Tygři Liberec - Pardubice 2:4
Třetiny: 0:0, 0:3, 2:1. Branky a nahrávky: 41. Verčík (Jareš, Kašpařík), 59. Michal Straka (Kropáč, Čakajík) - 31. Jaroslav Kudrna (M. Sýkora, Dopita), 34. M. Sýkora (Jaroslav Kudrna), 35. P. Sýkora, 41. P. Sýkora (Čáslava). Rozhodčí: Smeták - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 3017.
Liberec: O. Svoboda - J. Nedvěd, Jareš, Holub, Čakajík, Krstev, J. Moravec (41. L. Šmíd) - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Kropáč, Michal Straka, Korhoň - Rozsíval, Musil, S. Procházka - Pabiška, Klimenta, M. Hájek. Trenéři: Jandač, Dvořák a Nedvěd st.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský - Lubina, Mikeska, Pištek - P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký - Jaroslav Kudrna, Dopita, Mrázek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha, Seidl.