Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejový trenér Trličík uzavřel s Vítkovicemi dvouletou smlouvu

27. dubna 2010 17:12 - OSTRAVA

Novým koučem hokejistů Vítkovic byl dnes potvrzen Mojmír Trličík, který ve funkci střídá Aloise Hadamczika. Jeden ze dvou dosavadních asistentů v Kometě Brně podepsal s vedením českého vicemistra smlouvu na dva roky. Se šestačtyřicetiletým Trličíkem mužstvo povede Zdeněk Moták.

 

Stanislav Peška, ČTK

Bývalý vítkovický útočník se do Ostravy vrací po dvou letech, které strávil na Slovensku v Liptovském Mikuláši a v Brně. Práci hlavního trenéra si ve Vítkovicích provizorně vyzkoušel už na sklonku roku 2007, kdy tým pár utkání koučoval po odvolaném Miroslavu Fryčerovi. Dříve ve Vítkovicích působil rovněž jako asistent.

"Dlouho jsem nepřemýšlel. V Ostravě jsem doma a trénovat extraligu ve Vítkovicích jsem vždycky chtěl," řekl ČTK Trličík po svém dnešním uvedení do funkce. Kvůli ostravskému klubu prý odmítl i jiné nabídky.

Při svém plnohodnotném debutu v roli hlavního kouče si však ve Vítkovicích projde těžkou zkouškou. Tým po úspěšné sezoně a zisku stříbrných medailí čeká přestavba kádru, odchody řady opor. "Určitě je zavazující přebrat tým v takové situaci. Na druhou stranu to je výzva, poskládat nové mužstvo," uvedl Trličík.

Hodně odchodů

Spoustě hráčů neúspěšného finalisty dobíhají kontrakty a chystají se změnit dres. Na odchodu jsou třeba Vladimír Sičák s Yorickem Treillem, o které stojí Sparta. Podle neoficiálních informací mají jinam namířeno také Juraj Štefanka, Lukáš Krenželok, Petr Kuboš, Richard Stehlík, Marek Kvapil, Viktor Ujčík a Radim Hruška, hostování končí Pavlu Selingrovi. Změn v obou směrech bude zřejmě daleko více.

"Vypadá to, že těch změn bude opravdu hodně, ale říkat nějaká jména je v tuto chvíli předčasné. Vedení klubu čeká řada jednání. Uvidíme, jak se nám podaří kádr doplnit. Chceme zapracovat i další mladé odchovance a kvůli tomu jsem si zase za asistenta vybral Zdeňka Motáka, který o nich má dokonalý přehled," uvedl Trličík, jenž se mezi extraligové kouče sám etabloval přes dlouholetou práci s mládeží.

Jedním z mnoha hráčů, kteří mu v minulosti prošli pod rukama, je i první vítkovická posila Martin Dudáš. Třiadvacetiletý stokilový zadák se do mateřského klubu vrátí po dvouletém angažmá v Cracovii Krakov, se kterou letos dosáhl v polské lize na stříbrné medaile. Podle polských internetových serverů podepsal v klubu roční smlouvu.

Trličík přebírá trenérskou taktovku po Hadamczikovi, který byl v pondělí znovu zvolen trenérem reprezentace. Právě Trličík dělal Hadamczikovi asistenta na zimní olympiádě v Turíně před čtyřmi lety.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..