Vítkovičtí si vylámali zuby na Břízovi

OSTRAVA

Vítkovičtí hokejisté v dohrávce 10. extraligového kola v zajímavém utkání podlehli Spartě nejtěsnějším možným poměrem. Duel se změnil v exhibiční představení brankářů, neboť Trvaj i Bříza měli famózní formu. Radost z branky si vychutnal jen Kratěna, gólman Sparty druhou nulou v sezóně pomohl týmu na druhé místo tabulky před Zlín.

Pražané v úvodním dějství lépe bruslili, ovšem domácí tým držel vyrovnaný průběh díky nezměrné bojovnosti a nasazení. V největší příležitosti první části se ocitl mladý sparťan Šindel, chyběl mu však klid k přesnější koncovce.

Vítkovické útočné výpady obstarávali především bratři Padělkové, ovšem ke smutku poprvé v sezóně slušně zaplněné haly v Porubě hledali recept na vynikajícího Břízu marně.

Nepomohla ani power play

Od poloviny duelu přebrali Pražané iniciativu a chvíli po Šimíčkově střele do tyčky získali vedení. Ve skrumáži před Trvajem se zorientoval nejlépe Kratěna, který nekompromisně zavěsil pod horní tyčku.

Ostravané, kteří od druhé třetiny stáhli hru na tři řady, se zlepšili v úvodu třetí části, ale skórovat se jim nepodařilo ani při minutové power play v závěru.

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Neznám příčinu naší křečovitosti. Řadu věcí jsme řešili nehokejově, předvedli jsme už lepší výkony."

Kamil Konečný, asistent trenéra Sparty: "K takovému vítězství je třeba i štěstí, ale čtyřicet minut jsme byli lepší a vyhráli zaslouženě."

Vítkovice - Sparta Praha 0:1
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Branka a nahrávka: 36. Kratěna (Broš). Rozhodčí: Havlík - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 4639.
Vítkovice: Trvaj - Dresler, Černošek, Kowalczyk, Zápotočný, Ficenc, Chmelíř, Pavel Kumstát - Kaděra, Burger, Krenželok - I. Padělek, A. Padělek, Olesz - Irgl, Hubáček, M. Tomášek - P. Míka, Hulva. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Sparta: Bříza - L. Procházka, Srdínko, Výtisk, Řezníček, R. Míka, Jan Hanzlík - Ton, Marek, Tomajko - Kratěna, Broš, Špilár - Paroulek, Šimíček, Šindel - od 23. minuty navíc Vrbata, Vondráček, Jakeš. Trenéři: Hadamczik, Konečný.