Rubriky:

Tipsport extraliga

Obránce Pilař se vrací do KHL, bude hrát za CSKA Moskva

19. května 2010 16:57 - MOSKVA

Hokejový obránce Karel Pilař se po necelém roce vrací do KHL, kde bude oblékat dres slavného CSKA Moskva. V armádním klubu podepsal roční kontrakt. Pro dvaatřicetiletého Pilaře, jenž většinu minulé sezony odehrál v extraligovém Litvínově, půjde o třetí ruské angažmá po krátkých působeních v Magnitogorsku a týmu MVD Balašicha.

"Byly tam i jiné možnosti, ale Karel chtěl za každou cenu do Ruska, aby dokázal, že především odchod z Magnitogorsku se nestal jeho vinou a že má kvalitu na to, aby v KHL třeba ještě i několik dalších let hrál," řekl ČTK hráčův zástupce Robert Spálenka.

Důležitou roli v Pilařově rozhodování sehrál také fakt, že v klubu vzniká malá česká kolonie. Kromě něho se s klubem dohodli na smlouvě také další bek Petr Čáslava a útočník Jan Marek, v týmu má navíc působit i jiný forvard Tomáš Netík. "Jednání byla komplikovaná a zdlouhavá, ale vše se podařilo, Marek podepsal na rok, Čáslava na dva," přiblížil Spálenka.

Právě Markova dohoda s klubem zvýšila Pilařovu touhu hrát právě v CSKA. "Karel si s Honzou Markem herně i lidsky velmi dobře sedí, takže Karel už se na to angažmá i proto moc těší," řekl Spálenka.

Pilař přitom nemá s ruskými kluby z minulosti příliš dobré zkušenosti; Magnitogorsk musel předčasně opustit po 24 utkáních sezony 2008/09, vedení Balašichy minulé léto během testování nepřesvědčil a nebyla mu nabídnuta smlouva. "Do Ruska se těším. CSKA Moskva je kvalitní klub s velkou historií, pohybuje se kolem něj řada významných osobností. Věřím, že budu týmu prospěšný," prohlásil Pilař.

Světový šampion z roku 2001, který hájil také barvy Toronta v zámořské NHL, odehrál během minulého ročníku za Litvínov včetně play off celkem 41 utkání, v nichž si připsal 26 bodů za šest branek a 20 finálních přihrávek. V české nejvyšší soutěži oblékal dříve také dres pražské Sparty.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..