Rubriky:

Tipsport extraliga

Růžička povede hokejisty Slavie dalších sedm let

10. června 2010 18:55 - PRAHA

Vladimír Růžička bude trenérem hokejistů pražské Slavie až do roku 2017. Kouč letošních mistrů světa, který po šampionátu u reprezentace skončil, podepsal sedmiletý kontrakt. V klubu bude i generálním manažerem a šéftrenérem mládeže. Slavia to ve čtvrtek oznámila na svém webu.

 

Jan Handrejch, Právo

Sedmačtyřicetiletý Růžička, bývalý reprezentační útočník a olympijský vítěz z Nagana, působí na střídačce Slavie od listopadu 2000. Vede ji už v desáté sezoně a je služebně nejstarším koučem v extralize. Je také spolumajitelem klubu a místopředsedou představenstva.

"Vláďa Růžička je velký slávistický srdcař, pro kterého je hokej vším. Slavii dovedl ke dvěma mistrovským titulům, třem druhým místům, ve Slavii vybudoval tým, který odvádí dobré výsledky," uvedl předseda představenstva HC Slavia Tomáš Rosen. "Nejen jeho obrovské profesní zkušenosti, ale i jeho lidské vlastnosti nás vedly k tomu, že jsme s ním uzavřeli na české poměry tuto ojedinělou smlouvu," dodal.

Už během uplynulé sezóny se sedmačtyřicetiletý kouč rozhodl, že neodejde trénovat do Ruska, ale že chce i svou další budoucnost spojit se Slavií. Jednání probíhala už během jara, ale teprve dnes byly doladěny všechny podrobnosti. Růžička nicméně hned po návratu z MS avizoval, že v dalších sedmi letech národní tým určitě nepovede.

"Po úspěšném mistrovství světa v Německu, na kterém Vláďa Růžička dotáhl podceňovaný český tým ke zlatým medailím, byl o jeho služby pochopitelně velký zájem. Takže si velice vážíme toho, že se rozhodl svoji budoucnost spojit se Slavií na další dlouhé roky," poznamenal Rosen.

Sám Růžička už spřádá plány na novou sezónu. "Letos jsme skončili na třetím místě, do nové sezóny půjdeme s tím, že se chceme dostat co nejdál, nejlépe do finále," poznamenal. "Sice nás opustil Roman Červenka, ale naopak přišly nové posily z Vítkovic. Vrátil se Tomáš Micka, přišli Daniel Branda a Miroslav Kopřiva," uvedl Růžička.

Reprezentace, kterou převzal Alois Hadamczik, je pro něho v současnosti uzavřenou kapitolou. "Uvidíme za pár let, ale teď se chci plně soustředit pouze na práci pro Slavii," uzavřel Růžička.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..