Kladno překvapilo obrátkou

Michal Osoba

Kladenští hokejisté dokázali otočit zápas s Vítkovicemi, který se pro něj zdál ztracený. Oba celky nedaly ve svých posledních utkáních gól, a tak nastoupily v pozměněných sestavách. Kladno hrálo bez Štefanky, který byl vyřazen z kádru a od začátku spíše bránilo.

Po přesilovce využité I. Padělkem a hrubce domácího beka P. Hořavy, kterou potrestal Irgl, se zdálo, že Vítkovice budou bodovat i ve svém šestém utkání na soupeřově ledě.

V polovině zápasu však vstřelil kontaktní gól Zeman a domácí viditelně ožili. Vyrovnání zařídil kapitán Zajíc, jenž se vrátil po nemoci a o dokonání obratu se postarala krásnou přesilovkovou kombinací dvojice Procházka-Kysela. Po ubránění čtyřminutového oslabení pečetil do prázdné branky Gardoň.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Zlepšili jsme se od druhé třetiny, dařilo se nám hlavně v přesilovkách. Máme problémy s marodkou, takže jsme s výhrou maximálně spokojeni."

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Začali jsme dobře, ale měli jsme dát více gólů. Kladno mělo větší vůli po vítězství."

Kladno vs. Vítkovice 4:2
Třetiny: 0:1, 1:1, 3:0. Branky a nahrávky: 33. Horna (Kasík, Zajíc), 45. Zajíc (M. Hořava, P. Hořava), 52. Martin Procházka (Kysela, Gardoň), 59. Gardoň (Martin Procházka, Jankových) - 11. I. Padělek (Kowalczyk), 29. Irgl. Rozhodčí: Šindler - Kalivoda, P. Charvát. Vyloučení: 10:7, navíc Kysela (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3108.
Kladno: Orct - Zeman, Kasík, J. Dlouhý, P. Hořava, Malena, Sláma - Frolík (21. Klimt), Gardoň, Martin Procházka - V. Bílek, Kalla, M. Hořava - Kysela, Pazourek, Jankových - Lažo, Zajíc, Horna. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.
Vítkovice: Trvaj - Kowalczyk, Černošek, Seman, Zápotočný, Ficenc, Chmelíř - Kaděra, Burger, I. Padělek - Míka, A. Padělek, Olesz - Irgl, Hubáček, M. Tomášek. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.