Tipsport extraliga

Vsetín vydřel výhru nad Plzní

10. října 2003 20:51 - VSETÍN

Vsetín přivítal na domácím ledě hráče Plzně, na úvod utkání si ale diváci přiliš šancí neužili. Rozháranou první třetinu vyzdobil až ve dvanácté minutě domácí Jaškin, který do té doby v brance Plzně odpočívajícímu Bartovi nedal švihem šanci.

Rozhodčí Smeták, jenž v sezóně 1994/95 vybojoval ještě jako hráč se Vsetínem titul, měřil oběma mužstvům stejně. Před koncem třetiny vyloučil po vzájemné potyčce domácího Frola i Západočecha Dobrovolného a hra čtyř proti čtyřem více vyhovovala Plzeňským, když Matějovského střela záhadně prošla za Bieglova záda.

Vsetínu vrátil vedení prvním gólem v sezóně veterán Štraub, jenž se trefil 96 vteřin po začátku druhé dvacetiminutovky. Na ledě se pak spíš bojovalo než umně hrálo a snaha hostů o druhou branku byla znatelná. Plzeňští se už radovali z vyrovnání, Andrašovský propálil klubko hráčů, jenže J. Straka stál v okamžiku střely v brankovišti a rozhodčí rozpažil.

V poslední části se znatelně přitvrdilo a hosté mohli ještě srovnat po vyložené šanci beka Jindřicha, jehož blafák ale tváří tvář Bieglovi selhal. Plzni pak nepomohla ani power-play umocněná vyloučením domácího Haška.

Jiří Režnar, asistent trenér Vsetína: "Zápas jsme vydřeli. Poděkovat je třeba Bieglovi, který v závěru chytil jasné gólové šance."

Rostislav Čada, trenér Plzně: "Udělali jsme několik chyb v obraně. Díky dobrému výkonu Biegla jsme se nedokázali prosadit a vybojovat remízu."

Vsetín vs. Plzeň 2:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0. Branky a nahrávky: 12. Jaškin (Stantien, Vak), 22. Štraub (Demel) - 18. Matějovský (Nedoma, D. Pospíšil). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6, navíc Vak (Vsetín) 10 min. Bez využití. Diváci: 2448.
Vsetín: Biegl - Luža, J. Polák, Jaškin, Frolo, Kuboš, Němec - Hudec, Štraub, Demel - Dubec, Vak, Stantien - Ambruz, R. Hruška (41. Kovář), Hašek. Trenéři: Režnar a Tabara.
Plzeň: Barta - Nedoma, Vobořil, Jiří Hanzlík, M. Výborný, Jindřich, Dobrovolný - Andrašovský, J. Straka, D. Pospíšil - Důras, Krátoška, Sedlák - Dvořák, Švík, Matějovský. Trenéři: Čada a Přerost.