Znojmo si vylámalo zuby na Fraňkovi

KARLOVY VARY

S vynikajícím Fraňkem v brance odolaly Karlovy Vary drtivému náporu Znojma v poslední třetině a plný zisk pečetily 16 vteřin před koncem Galvasovým vyhozením puku přes celé hřiště při power-play soupeře.

Větší útočná chuť přinesla domácím vedle šancí Netíka a Bednaříka i dvoubrankové vedení, když Tvrdík propálil Dubu a o sedm minut později Kraus našel mezírku mezi betony brankáře.

Znojemští neuspěli při 53 vteřinách dvojité početní výhody, nedali ani trestné střílení za Bauerovo zalehnutí puku v brankovišti a ve hře zůstávali jen neschopností Varů využít přesilovku.

Sólo Milana Procházky ve třetí části však vykřesalo hostům naději, jenže jejich další šance kryl Franěk a obránce Havíř trefil jen tyčku. Nezdarem skončila i znojemská hra bez brankáře.

Miroslav Hořava, trenér K. Varů: "Náš brankář byl hvězdou utkání, jemu a dvougólovému vedení z první poloviny utkání vděčíme za výhru."

Milan Kastner, asistent trenér Znojma: "Neproměnili jsme řadu šancí, v koncovce chyběl důraz i štěstí."

Karlovy Vary vs. Znojmo 3:1
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. Branky a nahrávky: 17. Tvrdík (V. Polák), 24. Kraus (V. Polák, Bacul), 60. Galvas (Lipianský) - 46. Milan Procházka (Erat). Rozhodčí: Mikula - Čech, Machálek. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 3429.
Karlovy Vary: Franěk - Hájek, F. Ptáček, Rodin, Bauer, Galvas, Vantroba - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - Tvrdík, Alinč, Petr Kumstát - Netík, Lipianský, Bednařík - V. Polák, Bacul, Kraus. Trenéři: Hořava a Rulík.
Znojmo: Duba - Havíř, Křetínský, Benák, Němeček, Snopek, Mojžíš - Pucher, Barus, Rataj - Milan Procházka, Ludvík, Erat - Pardavý, Haman, Plášek. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.