Pardubice rozstřílely jihočeskou tvrz

PARDUBICE

Duel soupeřů z rozdílných pólů tabulky rozhodl dvěma góly Pištěk, Budějovice hrající tři útočné formace, nestačily na soustředěný tlak domácích, od většího přídělu je podržel gólman Kučera.

Jihočeši nastoupili s taktikou pozorné hry v obraně a pokoušeli se překvapit rychlými výpady. Domácí diktovali tempo, vířivým pohybem v útočném pásmu si připravovali šance, ale ztroskotávali v zakončení.

Vedoucí branku zařídil Pištěk z brejku střelou mezi Kučerovy betony a ze stejné herní situace, ale v oslabení tentýž hráč v úvodu druhé třetiny zvýšil.

Budějovice se po obdržené brance začaly více angažovat v ofenzívě a zejména první útočná lajna obstarávala střelbu na gólmana Svobodu. V době narůstajícího tlaku hostí vsítil po ukázkové kombinaci pardubický Janecký na třígólový rozdíl a definitivně zlomil šanci Jihočechů na bodový zisk.

Jiří Seidl, asistent trenéra Pardubic: "Přehráli jsme soupeře ve středním pásmu a šli do přečíslení, ve kterých jsme zasadili gólové údery."

Vladimír Caldr, asistent trenéra Č. Budějovic: "Ustáli jsme první třetinu, ale v přesilové hře jsme udělali individuální chybu a po druhém gólu se nám koncepce zhroutila."

Pardubice vs. Č. Budějovice 6:0
Třetiny: 1:0, 2:0, 3:0. Branky a nahrávky: 16. Pištek (Mikeska), 21. Pištek (Jaroslav Kudrna), 30. Janecký (P. Sýkora), 44. Kudrna (Mudroch, Lubina), 50. T. Blažek (M. Sýkora), 59. P. Sýkora (Janecký, Divíšek). Rozhodčí: Bolina - Dědek, Chytil. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 7495.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský, Pištek - Jaroslav Kudrna, Blažek, Lubina - P. Sýkora, Divíšek, Janecký - Mrázek, Dopita, Mikeska - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha a Seidl.
Č. Budějovice: J. Kučera (22. - 22. Hudáček) - R. Suchánek, Kotaška, Jasečko, Mucha, Jindra, Babka - Sailer, Turek, Rob - Šimánek, Kristek, Bělohlav - Vondrka, P. Kaňkovský, Hřebejk, od 41. navíc Ondřej, Škoda, Květoň. Trenéři: Pouzar a Caldr.