Sparta nadělila první letošní "desítku"

Petr Wilfer

Jednoznačným způsobem rozhodli hokejisté Sparty partii o druhou pozici v extraligové tabulce. I bez pěti hráčů základní sestavy Pražané rozdrtili Zlín 10:4 a dosáhli prvního dvouciferného vítězství v letošní sezóně.

Jan Marek ze Sparty se raduje s branky vstřelené do sítě Zlína.

Sparta v souboji o druhou příčku tabulky soupeře jednoznačně přestřílela, jeho naděje zničila třemi góly v úvodních deseti minutách. Skvělý výkon podala třetí formace, která se postarala o čtyři branky vítězů.

Hosté se vzpamatovali až na konci druhé třetiny, kdy do té doby pozorného Břízu prostřelil Hamrlík. Předtím je sparťané ničili skvělou produktivitou a donutili Moravany dvakrát vystřídat brankáře.

Altrichter ale ani napodruhé v brance nevydržel dlouho, po necelých dvou minutách musel kvůli poranění odjet do šatny a znovu pustit mezi tyče Tučka.

V závěru hrála Sparta bez zraněných Srdínka a Kratěny a dvou vyloučených a náhradníci nedokázali zastavit Zlín, který si alespoň lehce spravil chuť třemi brankami v rozmezí necelých tří minut.

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Dobře jsme kombinovali i bruslili. Mrzí mě, že náhradníci na konci po zranění Kratěny a Srdínka trochu pokazili utkání Břízovi."

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Zápas rozhodlo prvních deset minut, kdy jsme dostali tři góly a brankář Bříza nám zabránil dát kontaktní branku. Těší mě, že jsme závěr jen neodbruslili."

Sparta vs. Zlín 10:4
Třetiny: 4:0, 4:1, 2:3. Branky a nahrávky: 4. Marek (Tomajko), 5. Šimíček (J. Šindel), 10. J. Šindel (Šimíček, D. Vrbata), 14. Šimíček (D. Vrbata), 30. J. Šindel, 33. Špilár (Broš), 35. Srdínko (L. Procházka, Marek), 39. Ton (Marek), 42. Špilár (Kasík, Šimíček), 49. Marek (Ton) - 40. M. Hamrlík (Leška), 55. M. Čech I (E. Weissmann), 56. Barinka (E. Weissmann, Zavrtálek), 57. Vlach (Macholda). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:8, navíc Jan Hanzlík, Výtisk oba 5 min. a do konce utkání - Jenáček, Zubíček oba 5 min. a do konce utkání, Hučko 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4275.
Sparta: Bříza - L. Procházka, Srdínko, Výtisk, Řezníček, R. Míka, Jan Hanzlík (38. Kasík) - Ton, Marek, Tomajko - Kratěna, Broš, Špilár - D. Vrbata, Šimíček, J. Šindel, od 41. min. navíc Jakeš, Vondráček, Hromas. Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Zlín: Altrichter (10. - 33. Tuček, 33. - 34. Altrichter, 34. Tuček) - Tesařík Zubíček, M. Hamrlík, Blaťák (11. Hučko), D. Nosek, Macholda, od 21. min. navíc Zavrtálek - Barinka, Jenáček, E. Weissmann - Balaštík, Leška, Veselý - M. Okál, Vlach, Mokrejš - Záhorovský, M. Čech I, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.