Slavia získala skalp lídra

Martin Kézr

Slavia získala v souboji dvou nejlepších týmů minulé sezóny tříbrankový náskok během druhé části, jenže při finiši Pardubic musela bránit vítězství, jehož pojistku dal teprve devět vteřin před koncem Beránek při power play.

Pardubický Divíšek v souboji se slávistickým Droppou (v bílém).

Útočnou aktivitu domácích dlouho zastavoval výtečný Svoboda, i když při Antošově střele mu zvonila tyčka. Na začátku prostředního dějství ale přišel bleskový trest za faul Podhradského, když Jaroš tečoval do sítě Kolaříkovu dělovku.

Pro Pardubice bylo dlouho hodně obtížné probít se dobrou obranou až před Málka. Slavia sice promarnila 47 sekund hry pět na tři, ale pohotový střelec Jaroš v polovině utkání zvýraznil domácí vedení, neboť využil chytré přihrávky Kopeckého. Když potom Hruška proměnil Beránkův pas v trefu mezi Svobodovy betony, naděje Východočechů na bodový zisk skomírala. Oživily ji až dvě podařené akce Dopitovy řady. Nejdříve centr snížil z dorážky, potom Mrázek pálil z otočky. Možnost na vyrovnání v řadě přesilovek Pardubičtí promarnili a při hře bez brankáře sami inkasovali.

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Skalpu aspiranta na titul si ceníme, základem byla zodpovědná hra a maximální bojovnost."

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Dobře jsme hráli až v poslední třetině, předchozí dvě části nestály za nic. Zřejmě jsme dosud měli až moc snadných zápasů, mužstvo přijelo do Edenu nesoustředěné."

Slavia - Pardubice 4:2
Branky: 23. a 31. Jaroš, 38. Hruška, 60. Beránek - 43. Dopita, 48. Mrázek, hlavní rozhodčí Kolísek, vyloučení 14:11, využití 1:0, 3871 diváků, třetiny 0:0, 3:0, 1:2