Tipsport extraliga

Uzdravený Litvínov urval bod v prodloužení

12. října 2003 20:30 - ZLÍN

Oboustranné hokejové trápení mnoho pěkného nepřineslo. Domácí se po debaklu na Spartě jen těžce stavěli na nohy a uklidnil je teprve Jenáčkův blafák v závěru úvodní třetiny.

Tu začal lépe Litvínov, který si minulé utkání musel pro nemoc odložit. Dělovky Hübla a Havla ale pozorný Tuček zneškodnil a teprve potom se Zlínští začali rozjíždět. Soustředěná obrana hostí jim ale úspěšně vzdorovala. Největší šance měli na svých holích Mokrejš, Okál, Weismann a Balaštík, ale buď je zneškodnil vynikající brankář Mařík nebo domácím chyběla přesnější muška. Navíc Zlínským nevycházela jejich největší zbraň - přesilovka, a právě ze hry v početní převaze vstřelili Litvínovští svůj vyrovnávací gól po sporné ofsajdové situaci.

V prodloužení hráli Litvínovští další přesilovku a minutu před koncem strhli zásluhou Balásze vítězství na svou stranu.

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Ke spokojenosti máme daleko, doma ztrácíme body. Mrzí mne, že nejsem novinářem, a nesmím se vyjádřit k výkonům rozhodčích."

Jaroslav Hübl, trenér Litvínova: "Naše hra nebyla optimální, ale musím mužstvu poděkovat za jeho nasazení a bojovnost. K velmi důležitým bodům nám pomohl vynikající brankář Mařík."

Zlín - Litvínov 1:2 po prodloužení
Branky: 17. Jenáček - 54. Hübl, 64. Balász, hlavní rozhodčí Minář, vyloučení 7:8, využití 0:2, 5153 diváků, třetiny 1:0, 0:0, 0:1 - 0:1.