Znojemští udrželi domácí neporazitelnost

ZNOJMO

Znojemští zůstávají na svém ledě neporaženi, o vítězství rozhodli dvěma slepenými góly na konci prostřední dvacetiminutovky. Po opatrném úvodu zápasu se hosté dvakrát krátce po sobě ubránili v oslabení, hned poté ovšem inkasovali, když Procházka překvapil mladého Schwarze dělovkou takřka od modré čáry.

Znojmo zvýšilo po skvělé kombinační akci prvního útoku. Chvíli na to lovil Schwarz puk ze sítě potřetí, Jančaříkovo vyloučení potrestal Rataj. Uprostřed utkání se trefili i Slezané a za dalších 80 vteřin snížil po Benákově hrubce Zadina dokonce na jednobrankový rozdíl. Domácí však znovu zapnuli na plné obrátky. Zvrat nepřipustili, ještě do druhé pauzy znovu vedli o tři góly. Náskok si v poslední části, v níž se do třinecké branky postavil Podolka, bezpečně pohlídali.

Pavel Pazourek, trenér Znojma: "Od druhé třetiny jsme byli lepším mužstvem, za stavu 3:0 jsme ale tradičně polevili. Naštěstí jsme se včas vzpamatovali."

Pavel Marek, trenér Třince: "Utkání nám vůbec nevyšlo. Sice jsme se v jeho průběhu ještě zvedli, ale gól Znojma na 4:2 definitivně rozhodl."

Znojmo - Třinec 5:2
Branky: 26. a 39. Rataj, 12. Mil. Procházka, 24. Barus, 36. Snopek - 30. Ivan, 31. Zadina, hlavní rozhodčí Šindler, vyloučení 5:7, navíc Snopek (Z) a Jančařík (T) 10 minut, využití 1:0, 3550 diváků, třetiny 1:0, 4:2, 0:0.