Liberec si proti Jihočechům zastřílel

LIBEREC

Především díky střelecké pohotovosti a bojovnosti se Liberec dočkal druhé výhry na vlastním ledě a odskočil posledním Jihočechům v tabulce opět na rozdíl osmi bodů. Domácí poslal brzy do vedení svým premiérovým gólem v extralize Klimenta.

Záhy se po obrovské chybě hostující obrany trefil Kašpařík z oslabení. V závěru první třetiny sice kapitán Rob v přesilovce snížil, ale budějovické naděje na solidní výsledek neměly dlouhého trvání. Hned v úvodu prostředního dějství srazily tápající tým do kolen tři inkasované branky v rychlém sledu. Nejprve Verčík šikovně zasunul puk do sítě, potom skóroval Plodek a dorážkou vlastní střely se prosadil i Kropáč. Tím bylo prakticky rozhodnuto a domácí i navzdory dvěma zaváháním v obraně ve třetí třetině, už v poklidu dokráčeli k vítězství, jež pečetil M. Straka.

Josef Jandač, trenér Liberce: "Povedly se nám nástupy do prvních dvou třetin. Mrzí mne však zbytečný výpadek v závěru."

Jaroslav Pouzar, trenér Českých Budějovic: "Na našich hráčích se projevila nervozita. Z útlumu jsme se probrali ve chvíli, kdy už se nedalo s výsledkem nic udělat."

Liberec - České Budějovice 7:3
Branky: 6. Klimenta, 9. Kašpařík, 21. Verčík, 24. Plodek, 25. Kropáč, 33. V. Novák, 59. M. Straka - 19. Rob, 47. Ondřej, 57. P. Kaňkovský, hlavní rozhodčí Rejthar, vyloučení 5:7, využití 0:1, v oslabení 1:0, 2065 diváků, třetiny 2:1, 4:0, 1:2.