Vítkovice opět bez bodu, v derby nestačily na Třinec

TŘINEC

Vítkovičtí hokejisté ani popáté v řadě nevyhráli, přesto ještě chvíli před koncem drželi na ledě Třince vyrovnané skóre. Pak však Melenovský unikl těžkopádnému Kowalczykovi a po jeho akci snadno zařídil Skořepa ofenzivněji naladěným Ocelářům cenné tři body.

Domácí hokejisté sice měli v úvodní třetině převahu, ovšem víc práce měl jejich brankář Schwarz. Opatrný zápas získal na zajímavosti až díky gólu Martynka v úvodu druhé části.

Třinec si vynutil obrovský tlak, ale Král místo střely do prázdné klece volil přihrávku, na což domácí při své sílící převaze doplatili.

Vítkovice, které držel nad vodou Trvaj, se dostali k ojedinělému brejku a Hulva vybídl ke gólu Míku. V tu chvíli hosté ožili, vyrovnali se Ocelářům v bruslení a měli chvíli navrch.

V závěrečné části se opět víc dopředu tlačil Třinec, ale musel dávat pozor na zadní vrátka, neboť urputně bránící hosté občas zahrozili protiakcí. Tlak a větší odvahu korunovali domácí zaslouženě v závěru, Burger už při power-play nechal jen vyniknout Schwarze.

Pavel Marek, trenér Třince: "Řada hráčů nastupuje se sebezapřením, přesto jsme soupeře přetlačili vůli a trpělivostí."

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Chtěli jsme bránit a hrát na brejky, jenže na jeden gól se těžko boduje. Asi dojde na pohovory."

Třinec vs. Vítkovice 2:1
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0. Branky a nahrávky: 22. Martynek (Pavelek, Janků), 57. Skořepa (Melenovský) - 30. P. Míka (Hulva). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4150.
Třinec: Schwarz - Houdek, Malinský, Pavelek, Jančařík, Jan Kudrna, F. Štefanka - Zadina, R. Král, Pletka - Janků, Skořepa, Martynek - Melenovský, Ivan, Meluzín. Trenéři: Marek, Mach.
Vítkovice: Trvaj - Seman, Černošek, Kowalczyk, Zápotočný, Ficenc, Chmelíř - Kaděra, Burger, Olesz - I. Padělek, A. Padělek, Krenželok - Irgl, Hubáček, M. Tomášek - P. Míka, Hulva, Pavel Kumstát. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.