Chemici rozpustili Bílé Tygry

LITVÍNOV

Litvínov po dvoubodovém zisku ve Zlíně předvedl proti Liberci nevídanou střeleckou pohodu, o jeho vítězství rozhodly už dvě branky za necelých sedm minut úvodního dějství.

Domácí poslal do vedení chladnokrevně zakončeným sólem L. Havel. Posléze Balázs překonal gólmana O. Svobodu blafákem dokonce při vlastním oslabení.

Opatrní a zcela neškodní hosté nenašli odpověď na druhý Balázsův zápis do listiny střelců ani při 32 sekund trvající početní výhodě pěti proti třem. Naopak Chemopetrol pokračoval v herní exhibici. Kubinčák se blýskl dělovkou do horního růžku.

Převahu vítězů pak ještě zvýraznily Kašparovy a Gombárovy premiérové trefy v sezóně. Debakl hostí pak dokonal svým druhým gólem L. Havel v přesilovce. Gólman vítězů Mařík bez větších problémů uhájil čisté konto.

Pavel Hynek, asistent trenéra Litvínova: "Pomohl nám vynikající vstup do zápasu. Hráči ani za rozhodnutého stavu nepolevili v koncentraci, kvalitní obranu jistil spolehlivý Mařík."

Josef Jandač, trenér Liberce: "Podali jsme nejhorší výkon v sezóně. Byla to z naší strany trapnost, za kterou se stydím."

Litvínov vs. Liberec 7:0
Třetiny: 2:0, 2:0, 3:0. Branky a nahrávky: 4. L. Havel (V. Hübl), 7. Balázs (V. Hübl), 23. Balázs (V. Hübl, Žemlička), 34. Kubinčák (Gombár, Poživil), 45. Kašpar (L. Havel, Ťupa), 54. Gombár (Kubinčák, Poživil), 58. L. Havel (P. Martínek, Ťupa). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3450.
Litvínov: Mařík - Poživil, Kroupa, P. Martínek, Hranáč, Klobouček, Ťupa - Trávníček, Kubinčák, Gombár - Balázs, V. Hübl, Žemlička - Kacíř (30. Kašpar), L. Havel, Prorok. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.
Liberec: O. Svoboda - Jareš, Holub, Čakajík, Jiruš, L. Šmíd, J. Moravec, Krstev - Korhoň, Kašpařík, V. Novák - S. Procházka, Plodek, Rozsíval - Musil, Michal Straka, Kropáč - od 41. min. navíc M. Hájek, Pabiška, Klimenta. Trenéři: Jandač, Dvořák a Nedvěd st.