Pardubice trestaly mezery v obraně

PARDUBICE

Východočeši v utkání s Karlovými Vary sice nepředvedli oslnivý výkon, ale na povinnou výhru se i bez tří hráčů základní sestavy příliš nenadřeli. Snaživému soupeři povolili snížení až za stavu 5:0. Šance hostů na solidní výsledek z ledu lídra tabulky se začaly zamlžovat už v šesté minutě.

V oslabení unikl P. Sýkora s Kudrnou a karlovarský bek Ptáček srazil puk za Fraňkova záda. Západočeši se snažili narušovat pardubickou rozehrávku, ale v závěru první třetiny nereagovali na další průnik P. Sýkory, který ke gólu vybídl Lubinu.

Po první pauze se domácí nikam netlačili a nechali hrát soupeře, což se jim při střele L. Svobody, která mířila do tyče, málem nevyplatilo. Když 81 vteřin před druhou sirénou zvyšoval na tříbrankový rozdíl přes beka Průcha, byly body definitivně rozděleny. Vary už v závěru rezignovaly a Franěk se po páté brance raději nechal vystřídat Pejcharem.

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Čekali jsme urputnější boj, ale soupeř nám dovolil kombinovat v otevřeném prostoru. Hosté měli hodně okének v defenzivě, což jsme trestali."

Miloslav Hořava, trenér K. Varů: "Domácí hráli výborně a zaslouženě nás porazili, bohužel jsme jim to našim výkonem příliš usnadnili."

Pardubice vs. Karlovy Vary 6:1
Třetiny: 2:0, 1:0, 3:1. Branky a nahrávky: 6. Jaroslav Kudrna (P. Sýkora), 19. Lubina (P. Sýkora, Mudroch), 39. Průcha (Kolář), 46. Průcha (Jaroslav Kudrna, Pištek), 51. A. Novotný (Mikeska), 54. A. Novotný (Duben, Mikeska) - 52. Bacul (V. Polák, Vantroba). Rozhodčí: Rejthar - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 6840.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský - Kolář, Koukal, Průcha - P. Sýkora, Dopita, Lubina - Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek - Razingar, F. Mrázek, Janecký. Trenéři: Říha, Seidl.
Karlovy Vary: Franěk (51. Pejchar) - Rodin, Bauer, D. Hájek, F. Ptáček, Galvas, Vantroba - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - Tvrdík, Alinč, Petr Kumstát (21. Košťál) - Netík, Lipianský, Bednařík - V. Polák, Bacul, Kraus. Trenéři: Hořava, Rulík.