Přesilovky zachránily Spartu

Třemi využitými přesilovkami našla Sparta cestu k úspěchu v utkání, ačkoli musela dvakrát dotahovat vedení soupeře. Velkým nasazením v poslední části však strhla vítězství na svou stranu.

Znojmu ale dlouho vycházel záměr hrát z důsledné obrany vyrážet k protiútokům, při jednom z nich Pucher po 30 vteřinách prostředního dějství dorazil puk do sítě po střele Snopka.

Sparta srovnala při Mikulíkově vyloučení, jenže doplácela na nedůraznost v osobních soubojích i kombinační pomalost a hosté ji přehrávali a znovu vedli v polovině utkání, když Křetínský propálil Břízu.

Teprve gól uzdraveného Kratěny po 57 sekundách třetí části vrátil Pražany do hry. Znojemští ani za nerozhodného stavu neustoupili od aktivního napadání i pečlivé obrany, jenže po faulu Havíře tečoval Řezníčkovu střelu od modré Špilár a Sparta poprvé vedla.

Vydrželo ji to sotva čtyři minuty než důrazný Milan Procházka srovnal, ale hosté za další faul zase pykali, zblízka se trefil Ton po přihrávce nejproduktivnějšího muže soutěže Marka. O kosmetickou úpravu výsledku se v 60. minutě postaral po Tonově střele od modré dorážkou Tomajko.

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Hráči museli prokázat velkou vůli pro výhru, mužstvo se zvedlo až dobrou hrou v početní výhodě."

Pavel Pazourek, trenér Znojma: "Dvě třetiny jsme byli lepší, ale při sparťanských přesilovkách jsme udělali řadu chyb."

Sparta vs. Znojmo 5:3
Třetiny: 0:0, 1:2, 4:1. Branky a nahrávky: 24. Tomajko (L. Procházka), 41. Kratěna (Broš), 47. Špilár (Řezníček, Kratěna), 55. Ton (Marek), 60. Tomajko (Ton) - 21. P. Pucher (Snopek), 30. Křetinský (Pardavý), 51. Milan Procházka (Erat). Rozhodčí: Haškovec - Rozlílek, Vitík. Vyloučení: 4:8, navíc Vrbata (Sparta) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 3365.
Sparta: Bříza - L. Procházka, Srdínko, Výtisk, Řezníček, R. Míka (41. Kasík), Jan Hanzlík - Ton, Marek, Tomajko - Kratěna, Broš, Špilár - Vrbata, J. Šindel (41. Dragoun), J. Jakeš (41. Vondráček). Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Znojmo: Duba - Havíř, Snopek, Benák, Němeček, Křetinský, Prošek - P. Pucher, Rataj, Barus - Pardavý, Haman, Plášek - Milan Procházka, Ludvík, Erat - Hradecký, Mikulík, Mareš. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.