V přípravných hokejových utkáních se dařilo domácím týmům

Hokejové kluby finišují v přípravě na novou extraligovou sezonu. V dnešních čtyřech duelech se dařilo domácím: Třinec porazil Zlín vysoko 9:4, Pardubice udolaly Brno 4:3, Kladno zásluhou povedené poslední třetiny vyhrálo nad Českými Budějovicemi 4:1 a Litvínov porazil Mladou Boleslav 5:2.

Ilustrační snímek

Třinec potvrdil výborné výsledky během celého přípravného období, když v domácí generálce deklasoval Zlín i zásluhou dvou branek Davida Květoně. Přes 600 diváků v hledišti tak vidělo třináctou výhru Ocelářů z dosud odehraných 17 klání během letní přípravy.

Pardubičtí na tom jsou v přípravě co do výsledků výrazně hůře. V dramatické koncovce souboje s Brnem však během týdne udolali Kometu i v domácí odvetě. V Brně vyhráli Východočeši 3:2. Po dnešku tak mají vyrovnanou bilanci pěti výher a stejného počtu porážek.

Dvě branky vstřelil Bartek, v 59. minutě rozhodl Starý, který odehrál první zápas od jarního zranění. Pardubice naopak nastoupily bez zraněných Píši, Koláře I, Koukala, Špirka a Pivka.

V posledním přípravném utkání na svém ledě se prezentovali excelentním výkonem v poslední třetině Kladenští. Jihočeši se v polovině utkání sice dostali do vedení, ale gól Valského 40 vteřin před koncem druhé třetiny zcela otočil vývoj střetnutí. Domácí po nádherných kombinacích vstřelili zásluhou Stielera, Kally a Kotrly ukázkové branky.

Litvínov alespoň trochu vylepšil svou bídnou bilanci z přípravných zápasů. Pod novým koučem Reichlem totiž uspěl teprve v třetím souboji z dvanácti, jež stihl odehrát.

Přípravné hokejové zápasy:
Oceláři Třinec - PSG Zlín 9:4 (2:0, 4:3, 3:1)
Branky: 13. a 24. D. Květoň, 7. Cartelli, 23. Varaďa, 34. M. Růžička, 39. Polák, 54. Hrabal, 58. Adamský, 60. Peterek - 26. a 40. Balaštík, 27. a 47. Hamrlík.
Vagnerplast Kladno - Mountfield České Budějovice 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 40. Valský, 48. Stieler, 51. Kalla, 56. Kotrla - 32. Pletka.
Benzina Litvínov - BK Mladá Boleslav 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 13. Rindoš, 17. Lukeš, 25. Kafan, 42. Jareš, 60. Kroupa - 15. Bahenský, 37. Macho.
Eaton Pardubice - Kometa Brno 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Branky: 6. a 27. Bartek, 43. Buchtele, 59. Starý - 2. R. Procházka, 47. Huml, 57. Veselý.