Rubriky:

Tipsport extraliga

Další pokuta pro Haška. Tentokrát za poškození jména extraligy - celkem 370 tisíc

16. září 2010 13:29 - PRAHA

Dominik Hašek bude muset zřejmě sáhnout hlouběji do kapsy. Jeho bývalý klub Pardubice si totiž nárokuje nejenom pokutu 150 tisíc, kterou mu udělila Asicoace profesionálních klubů, ale i 70 tisíc za opravu zničeného mistrovského poháru. Brankářská legenda bude muset zřejmě zaplatit o dalších 150 tisíc navíc za veřejné kritizování ředitele APK Stanislava Šulce, což prý vedlo k pošpinění dobrého jména extraligy. Suma sumárum dělá účet 370 tisíc korun.

 

Jana Pechová, Právo

Vedení pardubického klubu nejprve oznámilo, že požadovanou částku za zničený pohár platit nebude, pětačtyřicetiletý gólman se k záležitosti postavil čelem. „Vzhledem k tomu, že došlo k poškození poháru na akci, na kterou jsem si ho já vypůjčil, nesu za jeho poškození zodpovědnost," uznal Hašek v oficiálním prohlášením zaslaném ČTK. O penězích ale žádná zmínka nepadla.

Nyní tu je pokračování a finanční postih se zvyšuje. To vše za březnovou kritiku ředitele extraligy Stanislava Šulce. "Kdyby Standa Šulc přišel do pardubické kabiny, hodili bychom na něj deku a všichni ho seřezali," reagoval Hašek na jednozápasový trest pro Bartoviče, který mnozí považovali za nízký.

Šulc nechtěl, ale valná hromada byla jiného názoru

K celé události se Šulc vrátil v pondělí na tiskové konferenci před extraligou, kde mimo jiné řekl. „Když si vzpomenu, že nám Dominik za loňskou sezónu vysvětlil, co všechno děláme špatně, co nefunguje  - hráčské smlouvy, disciplinární řád v mateřském klubu, co je špatně na svazu, co v Síni slávy, poté že i s pohárem bychom měli dělat něco, protože je moc velký, že on ho neunese a nedá se z něj pít. Sportovně je to škoda, že tady takový hráč není, ale s tím se vyrovnám, ale nechybí mi tady.“

Sám Šulc podle svých slov celou záležitost mezi ním a Haškem nechtěl dál řešit, ale valná hromada APK byla jiného názoru.

Jaká bude následovat reakce Dominika Haška není jasné. „Beru to jako fakt. Nepřijímám to však lehce. Pouze jsem v jednom článku vyjádřil svůj názor a své pocity. Než se rozhodnu něco podniknout, musím se projít minulostí, zjistit si další případy, kdo a jak byl trestaný. Dlouho jsem v extralize nehrál, takže nemám přehled o sankcích," uvedl Hašek pro deník Sport.

Jisté je, že s tímto jeden z nejuznávanějších gólmanů hokejové historie určitě nepočítal. Navíc ani jeho poslední výkony v Kontinentální lize za Spartak Moskva nejsou ideální. Ve středu inkasoval pět gólů od Astany.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..