Rubriky:

Tipsport extraliga

Stav hokejisty Ujčíka po otřesu mozku se výrazně zlepšil

18. září 2010 13:46 - OSTRAVA

Následky pátečního faulu českobudějovického útočníka Lukáše Květoně nejsou pro vítkovického hokejistu Viktora Ujčíka vážné. Osmatřicetiletý forvard, který byl několik sekund v bezvědomí, utrpěl otřes mozku a krvavý šrám v obličeji, ale ještě dnes by mohl být propuštěn z nemocnice domů. Klub však u disciplinární komise bude pravděpodobně žádat přezkoumání celé situace.

 

Petr Sznapka, ČTK

Ujčík se sedmnáct sekund před závěrem pátečního extraligového zápasu s Českými Budějovicemi stal terčem nedovoleného zákroku protihráče a po fyzickém střetu upadl na chvíli do bezvědomí. Vyšetření v nemocnici potvrdilo podezření na silný otřes mozku.

"Má proražená ústa, takže ho šili, a má tak vevnitř stehy. Teď už se cítí mnohem lépe a lékaři to potvrzují. Říkal, že jej bolí hlava, ale normálně mluví, hýbe končetinami a ráno četl i noviny. Jenom se trochu smál, že má okno. Pamatuje si buly a pak už vůbec nic," uvedl pro oficiální web klubu trenér Mojmír Trličík.

Podle lékařů není nutné, aby Ujčík v nemocnici zůstával déle. Dnes, nejpozději v neděli má být propuštěn do domácího ošetření. Minimálně deset dnů však zkušený útočník Vítkovicím bude chybět.

Inkriminovaný souboj se však z popudu ostravského klubu zřejmě dostane na stůl disciplinární komise. Podle Trličíka nebyl dvouminutový trest za nedovolené bránění pro Květoně adekvátním posouzením situace. "Podle nás totiž šlo jasně o faul - zásah do oblasti hlavy a krku. Za ten se automaticky uděluje vyšší trest než jen dvě minuty," dodal Trličík.

V úvodním kole nejvyšší soutěže v pátek Vítkovice porazily České Budějovice 3:1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..