Rubriky:

Tipsport extraliga

Vášně nad ledem opět vzplanou. Sparta změří síly se Slavií

23. září 2010 13:31 - PRAHA

Derby. Při vyslovení těchto pěti písmen vždy fanoušek zpozorní. Derby totiž není jen tak lecjaká věc. Derby to je adrenalin, prestiž a zápas se sportovním nepřítelem. Jedno je na programu dnes. Hokejová bitva 4. kola Tipsport extraligy mezi Spartou a Slavií má první buly v 18.10 v holešovické Tesla areně.

 

Zdeněk Němec , ČTK

Přichází zápas, ve kterém předchozí výsledky, úspěchy, nezdary pozbývají platnosti. Toto klání je výjimečné, má své kouzlo, které se někdy dokáže změnit i v přehlídku horkých hlav. Ano, derby, které fanoušci milují, kde přechod do tábora soka může být ožehavé téma.

Posledním příkladem je útočník Tomáš Kůrka. V minulé sezóně odehrál za Slavii 59 zápasů. Tolik si připsal i bodů. Za Romanem Červenkou druhý nejproduktivnější hráč týmu. Dnes se vše o 180 stupňů otočí. „Ke Slavii mě stále váže poměrně silný citový vztah a neodcházelo se mi odtamtud úplně nejlépe. Teď jsem ovšem ve Spartě a budu se snažit ze sebe vydat maximum,“ vyslovil se Kůrka pro sparťanské stránky. V novém dresu odehrál tři zápasy, má také tři body. Stále tedy bod na utkání.

Trenéři pražské Sparty David Volek (vlevo) a Miloš HolaňTrenéři pražské Sparty David Volek (vlevo) a Miloš Holaň.foto: Právo/Michaela Říhová

Rozšířit tuto sbírku bude chtít i ve čtvrtek. Ale historie praví: v minulých dvou sezónách se tato mužstva potkala osmkrát. Skóre vyznívá pro Slavii 6:2. Jenže ta ke své nelibosti řeší problém na citlivém místě. Přišla o brankáře Miroslava Kopřivu, který se zranil v úterním utkání s Českými Budějovicemi. Na řadu přichází Robert Slipčenko.

"V přípravě jsem odchytal zhruba polovinu zápasů, snažil jsem se trénovat naplno, čekal jsem na šanci a ta přišla zřejmě právě teď,“ říkal po utkání s Budějovicemi. Pořádně se ale zapotí až dnes.

Trenér českého reprezentačního týmu Vladimír Růžička Trenér Vladimír Růžička ze Slavie. Co vymyslí na Spartu?foto: ČTK/Michal Kamaryt

Slavii patří po třech kolech páté místo za pět bodů se skóre 10:7. Rival pobývá na deváté příčce, ale má jen o bod méně. Skóre ovšem záporné 9:10. Promluví nakonec tento číselný stav do historie utkání? „Zkušenost je na straně Sparty. Slavia zase vyhrává poslední zápasy svou zarputilostí, ale nyní bude mít nevýhodu. Kopřiva je zraněný a Slipčenko nemá takovou kvalitu, to podle mě rozhodne,“ myslí si Tomáš Jelínek, který ve své kariéře nastoupil za oba týmy.

Tato slova nechce potvrdit Milan Antoš, bývalý hráč z Edenu „Vidím to jasně, vyhraje Slavia. Nemyslím, že zranění brankářské jedničky a návrat Slipčenka bude problém. On už něco odchytal, takže se z toho nepodělá.“

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..