Třinec v závěru čtyřmi góly otočil duel se Spartou a vyhrál 5:3

48. McGregor 3:3
55. Polák 4:3
60. Adamský 5:3

26. září 2010 20:04 - TŘINEC

Čtyřmi góly v poslední třetině hokejisté Třince obrátili nepříznivý vývoj utkání 5. kola extraligy se Spartou a za výhru 5:3 berou všechny tři body. Sparta dvě části tahala za delší konec, ale vedení 3:1 ztratila při závěrečném drtivém náporu Ocelářů. Vítězství trefil 170 sekund před koncem Kanaďan Bryan McGregor, výsledek při power play Pražanů technickým gólem pojistil Martin Adamský.

Petr Sznapka, ČTK

Třinec musel jít do zápasu s gólmanskou trojkou Vojtkem, jehož sebevědomí navíc Sparta srazila bleskovým úderem. Už za 97 sekund po rychlé kombinaci s Hlinkou dostal puk patrně bruslí za brankovou čáru Treille, rozhodčí však po krátké poradě s videorozhodčím gól uznal.

Emoce však více rozvířila strkanice Kohna se Smoleňákem mezi střídačkami. Sparta to po ní s důrazem občas přeháněla a výsledkem byly čtyři oslabení v rozmezí sedmi minut. Třinec tak mohl zvýšit obrátky a v třetí přesilovce i srovnal, když z brankoviště puk do branky dotlačil Polanský.

Bez zraněné opory Peterka ofenzíva Ocelářů nebyla zdaleka tak ničivá jako v pátek proti Kladnu. Sparta jí však dovedně rozbíjela už ve středním pásmu a když se v druhé části vystříhala faulů, Pöpperle byl téměř bez práce.

Dvě různé třetiny a radost domácích

Ke konci druhé třetiny naopak hosté zvyšovali tlak i kadenci střelby. Druhý gól vydoloval ze skrumáže před Vojtkem Hlinka a do dvoubrankového náskoku poslal pohotovou střelou z pravého kruhu Broš, který ztrestal krvavý faul Lojka na Hanzlíka.

I Třinec zavelel k závěrečné zteči v početní výhodě. Hrabal se švihem pod břevno trefil už ve 43. minutě a domácí měli dost času pro poslední nápor.

Závěr byl z jejich strany skutečně strhující. Výborným pohybem dostali soupeře pod tlak, ale Seman z mezikruží minul branku, pak s Polanským překombinovali další stoprocentní šanci, ale v 55. minutě už sklepl do sítě ve vzduchu Polák centr Adamského. Obrat dovršil 170 sekund před koncem svým premiérovým zásahem v extralize Kanaďan McGregor.

V poslední minutě sáhli hosté k power play, ale ujel jim Adamský a jeden ze sparťanů ho fauloval těsně před střelou do prázdné branky. Rozhodčí uznal technický gól.

Hlasy trenérů po utkání:

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Je to těžké, když se tak kvalitní mužstvo jako Sparta dostane do vedení a hraje svoji hru. Na druhé straně by asi nemělo zpanikařit tak jako dneska. Uznávám, že dvě třetiny byla Sparta lepší, ale hraje se celých 60 minut a tam to soupeř neustál. Nastartoval to gól na 2:3. Pak se na ledě strhl uragán. Vážím si všech hráčů, prokázali obrovskou morálku."

David Volek (Sparta): "Není to poprvé, co jsme zápas ztratili nedisciplinovaností. Začali jsme aktivně, což tady po několikahodinové cestě autobusem nebývá zvykem. I ve druhé třetině jsme byli aktivnější, jak v koncovce, tak ve střelbě. Měli jsme zápas pod kontrolou, v hale bylo ticho. Ale v třetí třetině nastal totální kolaps, který způsobila naše nedisciplinovanost. Dvě vyloučení, nepokrytí třineckých hráčů při dobruslování. Z takové zápasu nějaké důsledky musíme vyvodit."

Časová osa: Tipsport extraliga