49. Leška 9 : 1
55. Černý 9 : 2
57. Galvas 10 : 2

ZLÍN

Hokejisté Zlína potvrdili zlepšenou formu proti Litvínovu, který rozdrtili rekordním výsledkem sezony 10:2. Moravané tak zvítězili potřetí za sebou, Severočeši naopak ani na čtvrtý pokus v ročníku venku nebodovali.

Již ve druhé minutě utkání si Zlín zahrál v početní výhodě po vyloučení Jenáčka. Přesilovou hru nevyužil. Domácí celek hrál aktivně, což dokázal vyjádřit i gólově. V šesté minutě útočník Rachůnek z levého kruhu pro vhazování nekompromisně prostřelil brankáře Jaroslava Hübla.

Před polovinou první třetiny zlínští hráči navýšili svoje vedení, když v přesilovce uspěl Důras. Ze dvoubrankového náskoku se však domácí tým neradoval dlouho. Minutu po inkasované brance Litvínov snížil zásluhou Rindoše. Ke konci první dvacetiminutovky Zlín ubránil oslabení po kterém udeřil. Gól do šatny vstřelil Balán a svému týmu tak vrátil dvougólové vedení.

Ve druhé části hry měli hokejisté Zlína utkání pod kontrolou, což potvrdili gólově. V učebnicové akci přihrál Vlach rozjetému Holíkovi. Zlínský odchovanec vstřelil svoji první extraligovou branku. V pohledné kombinační akci přihrál Rachůnek Důrasovi, který ale odkrytou branku minul.

Po polovině zápasu mohl Litvínov snížit. Nedovoleně si počínal Rachůnek, který fauloval Viktora Hübla a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se zhostil sám Hübl, ovšem brankáře Sedláčka nepřelstil. S chutí hrající tým Zlína v závěru druhé třetiny přidal další dvě branky, o které se postarali Vlach s Köhlerem.

Také v závěrečném dějství hokejisté Zlína pálili ostrými a utkání dostalo exhibiční nádech. Na trestnou lavici putoval Rindoš a po něm Majdan, který za faul na Balána vyfasoval k menšímu trestu navíc osobní desetiminutový trest. Dvojnásobnou přesilovku v délce 96 sekund Zlín využil, když se prosadil Leška. Ani průběžným výsledkem 7:1 nebyl domácí celek uspokojený. Konto Litvínova ještě zatížil Köhler a po něm Leška.

Po devátém obdrženém gólu přenechal brankář Jaroslav Hübl své místo Brzobohatému. Poté Jánský nevybíravým způsobem atakoval u mantinelu Kubiše. Za svůj zákrok vyfasoval vyšší trest na pět minut a do konce utkání. V dlouhém oslabení ale vstřelil druhý gól Litvínova Černý. Konečné slovo si však vzali hokejisté Zlína. Výsledek na konečných 10:2 zaokrouhlil Galvas.

PSG Zlín - HC Benzina Litvínov 10:2 (3:1, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 6. I. Rachůnek (Galvas), 10. Důras (T. Sýkora, Galvas), 20. Balán (Kubiš, Sivák), 23. Holík (Roman Vlach, F. Čech), 39. Roman Vlach (Holík), 40. Köhler (Leška, Balaštík), 42. Leška (Hamrlík, Galvas), 46. Köhler (Balaštík), 49. Leška (Köhler, Balaštík), 57. Galvas (Leška, Hamrlík) - 11. Rindoš (Majdan, Jareš), 55. Černý (Švarný). Rozhodčí: Mikula, Souček - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:8, navíc Majdan 10 min, Jánský (oba Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4096.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Sivák, Balán, Kubiš - Holík, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Litvínov: J. Hübl (49. Brzobohatý) - Kroupa, Švarný, Jareš, Pojkar, Kubát, Gula, Skuhrovec, Kousalík - Lukeš, V. Hübl, Kubinčák - Jánský, Vopat, Travníček - J. Černý, Kracík, Jenáček - Rindoš, Gerhát, Majdan. Trenéři: Reichel a Kučera.