Pardubice - Slavia 2:4Souboj zlatých trenérů vyhrál Růžička

PARDUBICE

Mistr z Pardubic doma opět selhal. Potřetí ze čtyř pokusů. Souboj trenérů, kteří před pár měsíci stáli na společné střídačce, vyhrál zkušenější Vladimír Růžička ze Slavie 4:2. Josef Jandač vyšel v prvním měření sil po zlatém mistrovství světa poražen. „Utkání nám prohrál hrozně špatný vstup, nerealizujeme naše šance,“ postěžoval si pardubický kouč.

Po první třetině domácí fanoušci obtížně hledali pohodu. Prohrávali 0:2, hosté využili dvě přesilovky. Tu druhou pouhou sekundu před koncem první části.

Infarktové dění se v ČEZ aréně odehrálo v polovině klání. Pardubičtí ve 33. minutě dvakrát trefili tyč. Poté brankář Miroslav Kopřiva domácí vychytal i bez hokejky. Prolomení smůly přišlo až v čase 35:53, kdy Václav Kočí vstřelil gól. A byl to téměř historický okamžik. Pardubice zaznamenaly první letošní gól v početní výhodě až na pokus číslo 47!

Na začátku třetí části Slavii pomohl gólem sedmnáctiletý Dmitrij Jaškin, připsal si první trefu v nejvyšší soutěži. Domácí sice snížili opět při přesilovce, kterou navíc hráli bez brankáře, ale bylo pozdě, časomíra ukazovala předposlední minutu. Definitivu zápasu určil deset sekund před koncem Michal Vondrka do prázdné branky. „Musím hráčům poděkovat. Doma se nám nedaří, asi bychom měli hrát jen venku,“ usmál se slávistický asistent Jiří Čelanský.

Pardubice - Slavia Praha 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 36. Kočí (Píša, Pivko), 59. Starý (Kolář I, Kočí) - 10. Žižka (Branda, Vondrka), 20. Kadlec (Vondrka, V. Růžička ml.), 42. Jaškin (krenželok, Jelínek), 60. Vondrka (Štefanka). Rozhodčí: Hribik, Mikula - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:2. Diváci: 9495.
Pardubice: M. Růžička - Píša, Kočí, Jillson, Kolář II, Kudělka, Kaberle, Mezei - Cetkovský, Špirko, Pivko - Pineault, Nahodil, Somík - Bartek, Koukal, Buchtele - Rákos, Zohorna, Starý - Kolář I. Trenéři: Jandač a Votruba.
Slavia Praha: M. Kopřiva - Žižka, Kolařík, Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Špelda - Micka, Štefanka, Vondrka - Jaškin, Jelínek, Krenželok - Doležal, Endál, Sklenář - Branda, V. Růžička ml., Tomica. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.