Vsetín vrátil Kladnu prohru i s úroky

VSETÍN

Zásluhou tří gólů v přesilových přehrál Vsetín tabulkového souseda z Kladna bezpečně 4:0. Tři kanadské body získal obránce Patrik Luža a vyšvihl se na post nejproduktivnějšího hráče Vsetínských. Brankář Radovan Biegl udržel první čisté konto v sezoně.

Vsetín i bez trojce zraněných útočníků Štrauba, Dubce a Demela začal proti Kladnu ve velkém stylu a po zásluze šel rychle do vedení. Obránci Polákovi stačilo deset vteřin z vyloučení Slámy, aby dorazil puk za záda extraligového debutanta Miroslava Kopřivy, který zastoupil v brance nemocnou klubovou jedničku Orcta.

Vsetín soupeře přebrusloval a nadále si vytvářel střelecké příležitosti. Kopřiva se dvakrát vytáhl proti vyloženým šancím Selingra a přestál i časté ostřelování od domácích zadáků. Hlavně díky jemu šli kladenští hokejisté do kabin pouze s jednobrankovým mankem. Středočechům chyběl důraz, vsetínský brankář Biegl se zapotil pouze při ráně Martina Procházky v přesilové hře.

Vsetínskou střelbu rozjel Vak

Kallova teč a pohotový Bieglův skluz ve 23. minutě byly předzvěstí zlepšeného výkonu Kladna v prostřední části. Hra se vyrovnala, oba týmy si pozorně hlídaly zadní vrátka a tím ubylo šancí. Vsetín těžil z brejků, ale proti Kopřivovi neuspěli Hudec s Haškem, ani Vak s Vampolou. Kladno mohlo udeřit v závěru třetiny. V oslabení nedotáhl nájezd Kysela a Procházkův volej jen o několik centimetrů minul levou tyč.

Jenže ve 45. minutě se pod horní tyčku kladenské branky trefil při situaci čtyři na čtyři Vak a hosté se vytratili z ledu. Vsetín zápas bezpečně opanoval a červené světlo se za Kopřivovými zády rozsvítilo ještě dvakrát. Zbývající branky padly v přesilových hrách. Kopřivovi nejprve prošla mezi betony rána Luži od modré čáry a po biliárové kombinaci Hudce se Stantienem zívala na Selingra odkrytá branka.

Vsetín tak i s úroky oplatil soupeři prohru 1:2 z prvního měření sil a v tabulce stáhl ztrátu na jediný bod.

Zdislav Tabara (Vsetín): "Vzhledem k postavení v tabulce a velké marodce to pro nás bylo velmi složité utkání. Hrálo se v podstatě o šest bodů a díky využitým přesilovkám se nám podařilo zvítězit. Při normálním stavu se prosazujeme jen těžko a přesilové hry nás stále drží ve hře. Ve druhé třetině přišlo uspokojení, jen díky Bieglovi jsme neinkasovali. Ve třetí části jsme se vrátili k jednoduché přímočaré hře a to přineslo úspěch."

Vladimír Evan (Kladno): "Z naší strany je hodnocení jednoduché: chtěli jsme na Vsetíně bodovat, důkladně jsme se na zápas připravovali. Nepomohlo však ani to, že jsme přicestovali o den dříve. Utkání bylo dvě třetiny otevřené, jenže pak jsme ve třetí části propadli. Inkasovali jsme v nestandardních situacích, domácí se po druhé brance uklidnili a ve zbytku utkání podali bezchybný výkon. Ve druhé třetině jsme ještě měli jsme šanci na zvrat, bohužel, porážka je pro nás příliš krutá."

Vsetín - Kladno 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky:  3. J. Polák (Hudec, Luža), 45. Vak (Luža), 48. Luža (Vak, Vampola), 52. Selingr (Stantien, Hudec). Rozhodčí: Kolísek - Pešek, Šatava. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. Diváci: 2128.
Vsetín: Biegl - Luža, J. Polák, Jaškin, Frolo, Kuboš, Němec - Hudec, Stantien, Selingr - Vampola, Vak, Hašek - Ambruz, Kovář (41. R. Hruška), Valko (41. Prokop). Trenéři: Tabara a Režnar.
Kladno: Kopřiva - Kasík, Zeman, Dlouhý, P. Hořava, Kruliš, Sláma - Jankových, Gardoň, Martin Procházka - Frolík, Kalla, M. Hořava - Kysela, Pazourek, Klimt - Lažo, Zajíc, Horna. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.
Výsledky ostatních zápasů 14. kola:
Třinec - Slavia 4:1
Č.Budějovice - Zlín 4:1
Litvínov - Znojmo 2:2 po prodl.
Liberec - Vítkovice 2:2 po prodl.
Pardubice - Plzeň 4:1
Utkání Sparta - K. Vary je kvůli přípravám na freestyle motokros v T-Mobile Aréně odloženo na úterý 21.10.