Mizerná koncovka Slavie v Třinci

TŘINEC

Hokejisté pražské Slavie vyšli po šesti zápasech bez porážky opět naprázdno. Jejich sérii ukončil Třinec, který především díky produktivnější koncovce Pražany porazil 4:1. Hosté se tři minuty před koncem zmohli už jen na čestný úspěch, Kropáč jím však překazil gólmanu Schwarzovi radost z první extraligové nuly.

Slavia do sestavy začlenila i novou libereckou posilu Kropáče, ale dřív než se slovenský forvard dostal poprvé na led, jeho tým už prohrával. Gólem skončila hned první návštěva Ocelářů v útočném pásmu. Středem kluziště pronikl k hostující brance Skořepa a jeho švih propadl Málkovi do sítě. Časomíra stihla ukrojit teprve 28 sekund.

Pražanům nechyběla aktivita ani vůle, ale hlavně přesná koncovka. Třineckého gólmana Schwarze zasypali v úvodním dějství osmnácti střelami, žádná z nich však nevedla k cíli. Naopak domácím stačila poloviční produkce ke dvougólovému vedení. V 16. minutě nechali Pražané mezi kruhy trestuhodně nekrytého Janků, který zápěstím vymetl levý horní roh.

Nulu Schwarze překazil Kropáč

Lekci z produktivity udílel Třinec i ve druhé části. Nebyl lepší, ale přesnější v zakončení. Schwarz vytáhl devatenáct zákroků, nejtěžší asi po Antošově dorážce. Akce Ocelářů byly přímočařejší. Melenovský v kombinaci s Janků zblízka zvedl puk nad bezmocného Málka a po dalším bleskurychlém výpadu do otevřené obrany zacílil z podobné pozice přesně také Král. Vedle dvou gólů už Oceláři mířili mezi tyče jen sedmkrát.

Hosté se i za jasného stavu pokoušeli o zvrat, ten však nebyl v jejich silách. Když se už Schwarz málem radoval z vychytané nuly, pokořil ho ranou bez přípravy Kropáč a po téměř 122 minutách tak ukončil gólový půst Slavie.

Pavel Marek (Třinec): "Letos to byl z naší strany asi nejkvalitnější výkon. Diváci viděli atraktivní hokej, který mi svým neskutečným nasazením připomínal play off. Slavia hrála hodně dopředu, ale my jsme byli důraznější v koncovce a to asi rozhodlo. Mužstvo si dnes ale muselo hrábnout až na dno svých sil."

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Myslím, že výsledek je pro nás vzhledem k předvedené hře dost krutý. Hráli jsme totiž hodně dobře, ale naplno platilo pravidlo nedáš, dostaneš. Prakticky pokaždé, když jsme zahodili šanci, tak jsme z rychlého protiútoku inkasovali. Snažili jsme se utkání zvrátit, ale to se nepovedlo. Hráči však za bojovnost zaslouží pochvalu."

Třinec - Slavia 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Skořepa (Martynek), 16. Janků (Skořepa, Martynek), 32. Melenovský (Janků, Pavelek), 38. R. Král (Zadina, Pletka) - 57. Kropáč (Kuntoš, Kadlec). Rozhodčí: Souček - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:4, navíc J. Novák 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4305.
Třinec: Schwarz - Jančařík, Pavelek, Houdek, Malinský, Jan Kudrna, F. Štefanka - Janků, Martynek, Skořepa - Zadina, R. Král, Pletka - Melenovský, Ivan, Meluzín. Trenéři: Marek a Mach.
Slavia: Málek (41. Hronek) - J. Novák (21. D. Pojkar), Kolařík, Kadlec, Droppa, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Kropáč, Klepiš, Antoš - Jaroš, Kopecký, R. Dlouhý - Šaffer, Červenka, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Výsledky ostatních zápasů 14. kola:
Vsetín - Kladno 4:0
Č.Budějovice - Zlín 4:1
Litvínov - Znojmo 2:2 po prodl.
Liberec - Vítkovice 2:2 po prodl.
Pardubice - Plzeň 4:1
Utkání Sparta - K. Vary je kvůli přípravám na freestyle motokros v T-Mobile Aréně odloženo na úterý 21.10.