Litvínov remizoval popáté v řadě

LITVÍNOV

V dramatickém střetnutí nedokázali hokejisté Litvínova proti Znojmu popáté za sebou rozhodnout v normální hrací době, a protože se tentokrát nenašel střelec rozhodující branky ani v prodloužení, rozešla se obě mužstva s nerozhodným výsledkem.

Útočník Litvínova Viktor Hübl (ve žlutém) v klinči s útočníkem Znojma Igorem Ratajem

V Litvínově se hrál v úvodní třetině velmi slabý hokej, a to i v době, kdy mužstva hrála přesilové hry. Až v 15. minutě Litvínovští z jedné z přesilovek několikrát ohrozili brankáře Slávika, ale ten byl vždy úspěšný. V brance Litvínova dostal znovu příležitost Mařík před Pincem, ale ani on si v této třetině mnoho nezachytal. Hostům chyběl útočník Uram.

Oživení na ledové ploše nastalo, až když domácí trenéři poslali do hry Martince, a kdy se Litvínovští při hře čtyři na čtyři ujali vedení Kubinčákovou zásluhou. Hosté však okamžitě přidali na důrazu, nicméně domácí mohli jít do dvoubrankového vedení, ale Hüblem sklepávaný puk stačil Slávik ještě chytit. Vyrovnání se hosté dočkali ve 39. minutě, kdy skóroval Erat po Snopkově přihrávce.

Hübl trefil jen tyč

Na začátku třetí třetiny domácí nevyužili přesilovku za vyloučení Procházky. Ve 49. minutě mohl Chemiky dostat do vedení Trávníček poté, co Slávik vyjel vedle své svatyně a puk po střele litvínovského forvarda chytil jiný směr. Znojemský gólman ale ještě stačil kotouč mířící do prázdné branky chytit. O chvíli později však již nestačil na střelu Kubinčáka.

Z vedení se však Litvínovští radovali pouze šest minut a Barus dal na 2:2. Rozhodnout mohl o jednu minutu později Hübl, ale jeho střela se odrazila od tyčky do pole. V nastaveném čase se ve výhodných pozicích ocitli hostující Pucher i domácí Prorok, ale výslednou remízu už nezměnili.

Pavel Hynek (Litvínov): "V první třetině se hrál hodně opatrný hokej, až od druhé nabývala hra na rychlosti a dramatičnosti. Mrzí nás, že jsme dvakrát vedli, ale nakonec přesto nedokázali vyhrát."

Milan Skrbek (Znojmo): "Tři zápasy jsme venku nebodovali, a proto jsme se ziskem bodu spokojeni. Uram po nemoci nastoupí již tuto neděli."

Litvínov - Znojmo 2:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)  po prodl.
Branky a nahrávky: 31. Kubinčák (Kroupa), 50. Kubinčák (Martínek) - 39. Erat (Snopek), 56. Barus (Pucher). Rozhodčí: Bolina - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 4650.
Litvínov: Mařík - Poživil, Kroupa, Martínek, Ťupa, Hranáč, Klobouček - Kašpar, L. Havel, Prorok - Balázs, V. Hübl, Žemlička - Trávníček, Kubinčák, Gombár (21. T. Martinec) - od 30. navíc Rolínek. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl
Znojmo: Slávik - Havíř, Křetinský, Benák, Němeček, Snopek, Mojžíš, Prošek - Pucher, Barus, Rataj - Milan Procházka, Ludvík, Erat - Plášek, Haman, Pardavý. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek
Výsledky ostatních zápasů 14. kola:
Třinec - Slavia 4:1
Č.Budějovice - Zlín 4:1
Vsetín - Kladno 4:0
Liberec - Vítkovice 2:2 po prodl.
Pardubice - Plzeň 4:1
Utkání Sparta - K. Vary je kvůli přípravám na freestyle motokros v T-Mobile Aréně odloženo na úterý 21.10.