Druhé vítězství Budějovic

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Pravou nohou vstoupili českobudějovičtí hokejisté do druhé čtvrtiny základní části extraligy. V úvodu utkání se Zlínem sice prohrávali, ale bleskově stav otočili a prožili první zápas v sezoně bez zbytečných nervů. Jihočeši získali sedm bodů a u všech byl brankář Josef Kučera.

Zlínský Mokrejš v první velké šanci střelou bekhendem ještě neuspěl, stejně jako na protější straně dvojice Kaňkovský - Rob. Mezi pátou a sedmou minutou se však na ledě otevřela střelnice. Nejprve se hostující Barinka řítil sám na Kučeru, kterého lehce prostřelil. Za pouhých 20 vteřin odpověděl vyrovnávací trefou Rob a brzy na to mezi betony brankáře Tučka přesně zamířil Jasečko.

Vyrovnat se pokoušel Veselý, ale Kučerův pravý beton ve skórování zabránil. Účet první třetiny uzavřel Štrba pouhou vteřinu po vypršení trestu spoluhráče Kotašky. Autor gólu udělal hezké gesto: sundal přilbu a uklonil se do hlediště směrem, kde seděl hokejový rekordman Suchánek. Ten v týdnu oznámil po dvaceti sezonách v nejvyšší soutěži, že s hokejem končí.

Závěr už bez branek

Do druhého dějství vstoupili hosté s brankářem Murínem a přeskupenými útoky. Hra však byla dlouhé minuty na obou stranách neurovnaná, rozdrobila ji série několika vyloučení. Přesně v polovině zápasu přejel Štrba útočnou modrou, zadovkou přenechal puk sprintujícímu Bartošovi a ten z voleje prostřelil Murína. Před sirénou mohl korigovat Jenáček, ale Kučera byl pozorný.

V závěrečné dvacetiminutovce šel nejprve za katr Rob, ale hosté výhodu nevyužili. Štrba se Sailerem pak jeli dva na jednoho, Murína však nepřekonali, stejně jako vzápětí Kristek. Neujala se ani Šimánkova teč, před domácím Kučerou zase neuspěl Vlach. Diváky vzrušil ještě souboj Weissmanna s Ondřejem, ale závěr se dohrával již jen z povinnosti.

Jaroslav Pouzar (České Budějovice): "S výsledkem jsme spokojeni. V určitých fázích zápasu jsme měli problémy v obranném pásmu, ale hráli jsme dobře náš systém a výborně zachytal gólman Kučera. Naši hráči ukázali, že je v nich daleko více, než předvedli v úvodu sezony. Ještě to není ono, ale věřím, že se dostanou do pohody, začnou si věřit a projeví se to i v přesilovkách."

Ernest Bokroš (Zlín): "Gratuluji soupeři k zisku bodů, které strašně potřeboval. Co se týká naší hry, trochu mě zklamal výkon. Jsme schopni hrát daleko lépe. Spokojen jsem pouze s výkonem Murína, přestože chytal jen dvě třetiny. O výsledku rozhodla první třetina, v níž jsme dostali tři góly a neudrželi jsme se ve hře."

Č.Budějovice - Zlín 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Rob (P. Kaňkovský, Sailer), 7. Jasečko (Štrba, Bartoš), 18. Štrba (Bělohlav), 30. Bartoš (Štrba, Bělohlav) - 5. Barinka (M. Hamrlík). Rozhodčí: Homola - Dědek, Chytil. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 3127
Č.Budějovice: Kučera - Jasečko, Mucha, Babka, Kolda, Jindra, Kotaška - Bělohlav, Štrba, Bartoš - Sailer, Kaňkovský, Rob - Ondřej, Kristek, Šimánek. Trenéři: Pouzar a Caldr.
Zlín: Tuček (21. Murín) - M. Hamrlík, Tesařík, Hučko, Zubíček, D. Nosek, Macholda, od 41. navíc Zavrtálek - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Čech I., Weissmann - Mokrejš (12. Záhorovský), Vlach, Jenáček - od 21. navíc M. Pšurný a R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík
Výsledky ostatních zápasů 14. kola:
Vsetín - Kladno 4:0
Třinec - Slavia 4:1
Litvínov - Znojmo 2:2 po prodl.
Liberec - Vítkovice 2:2 po prodl.
Pardubice - Plzeň 4:1
Utkání Sparta - K. Vary je kvůli přípravám na freestyle motokros v T-Mobile Aréně odloženo na úterý 21.10.